Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Europa (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-europa-175.html)
-   -   Hiszpania - Andaluzja (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/europa/t-hiszpania-andaluzja-6840-print.html/)

Paula 19-03-2010 19:06

Bardzo piękne miejsca ale ja muszę wyjątkowo do reala i wypada mi teraz powiedzieć "Do jutra dziewczynki"

sarunia 19-03-2010 19:46

To mi się w Hiszpanii bardzo podoba, że sztuka przez duże "S" jest na wyciągnięcie ręki. Nie musimy wcale wchodzić do muzeum, żeby obcować z dziełami.
Kiedyś widziałam w internecie podobną a może taką samą instalację i pomyślałam nawet o fantazji i wyobrażni twórcy. A tu się okazuje, że to mógł być Dali.
Chyba nawet wtedy skopiowałam sobie tamtą fotkę, może mi się uda ją odnależć.

Hiszpanie są ludżmi otwartymi, życzliwymi i serdecznymi, te ich cechy oraz piękna przyroda i architektura sprawiają, że człowiek czuje się w tym kraju dobrze.
Hiszpanie zajmują się pracą, ale potrafią też się bawić i to bez względu na wiek.
Gdy byłam pierwszy raz w tym kraju to przeżyłam niemalże szok /pozytywny/ widząc bardzo dużo ludzi starszych niepełnosprawnych o kulach lub na wózkach. Doszłam wtedy do wniosku, że zrobiono tu wszystko, żeby ci ludzie mogli wyjść ze swoich mieszkań na ulicę, do parku.

A "bananowa" młodzież jest zarówno w Hiszpanii jak i w Polsce

Mar-Basia 19-03-2010 21:03

Saruniu, wlasnie to - dokladnie jak napisalas. Hiszpania jest bardzo otwartym krajem, jednym z nielicznych w Europie gdzie cudzoziemcy mieszkajacy tu oficjalnie maja prawo glosowac.... i wiele innych rzeczy, ktore sa niedopomyslenia gdzie indziej. No i Hiszpanie pracuja. A kultura jest wszedzie i to za bardzo male pieniadze.

Wyimaginowane bajeczki wyczytane w kuchennej literaturze o bogatych tatuskach miliarderach , synciach "bananowcach" brzmia jak opowiastki 1 kwietniowe. ;)

Panie mieszkajace w Stanach Zjednoczonych nie wiele maja pojecia o Europie i jak sie w niej zyje. ;)

Idalka 19-03-2010 21:40

Hiszpania: raj dla dla gejów i milionerow
Gejowskie kąpielisko Europy.
Taką nazwą może poszczycić się Sitges, nadmorska miejscowość położona niedaleko Barcelony. Okoliczne plaże przyciągają gejów, lesbijki, transseksualistów i biseksualistów z całej Europy. Przeważają plaże przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn.

W Hiszpanii, gdzie prawo dotyczące mniejszości seksualnych należy do najbardziej liberalnych na świecie, nie całe społeczeństwo jest tak tolerancyjne. Być może dlatego geje wolą wypoczywać na swoich plażach, z daleka od ciekawskich spojrzeń.

Jedziemy?

babciaela 19-03-2010 21:40

Pozdrawiam Cię Basienko- pokazuj dalej mimo wszystko... jak ktoś myśli że za drogo to niech"zbiera" pieniążki i kiedyś odwiedzi piękne miejsca...ja to robię i wiem że marzenia się spełniają....

Jadzia P. 19-03-2010 22:07

Mar- Basiu , ogromne dzięki za ten piękny wątek :D
Jestem zauroczona Hiszpanią i z ogromną przyjemnością pozwiedzam ją jeszcze raz ....tym razem z Tobą ...:D

jakempa 19-03-2010 22:32

Jestem Z Tobą Basiu-Marbello i proszę wycieczki,,,,,idziemy dalej

Genia 19-03-2010 22:52

Byłam na chwilę w realu ale już Was dogoniłam. Bardzo ciekawa wycieczka. Chwila odpoczynku na plaza Alameda dobrze mi zrobiła. Dziękuję!!!

Nika 20-03-2010 07:42

Zainteresowanym polecam stronkę : davidgraham-studio.com .Można tam zobaczyć kilka ciekawych obrazów przedstawiających plażę w Marbelli, jej słynne ogrody.

Mar-Basia 20-03-2010 08:29

Cytat:

Napisał nika
Zainteresowanym polecam stronkę : davidgraham-studio.com .Można tam zobaczyć kilka ciekawych obrazów przedstawiających plażę w Marbelli, jej słynne ogrody.


Nikus, dziekuje. Zmobilizowalas mnie do szukania zdjec. Pare lat temu w Rondzie byla wystawa prac tematycznych o Andaluzji , Davida Grahama, zorganizowanej przez Fundacje Artystyczna UNICAJA. Cieszyla sie duzym powodzeniem. Komisarzem wystawy byla przeurocza kobieta, ktora zorganizowala pare tego wystaw w Hiszpanii. W programie bylo tzw "wyjscie w plener" szlakami artysty. Pokazala nam sity z ktorych malowal niektore sceny z Rondy i okolic. Zrobilam pare zdjec, bo krajobrazy byly naprawde super interesujace i dobrze podpatrzone przez Davida Grahama.

Link do jego prac z Andaluzji:

http://www.davidgraham-studio.com/pages/spain.html

Wydal tez ciekawy album ze swoimi pracami. Poszukam w bibliotece i zeskanuje pierwsza strone.

sarunia 20-03-2010 08:36

Nika, Marbella - piękne obrazy Davida Grahama.
Dziękuję, z przyjemnością obejrzałam.

Pozdrawiam wiosennie, radośnie i trochę sportowo :)

Genia 20-03-2010 08:47

Marbello,Niki piękne obrazy. DZIĘKUJĘ.

Paula 20-03-2010 08:48

Witam serdecznie i z chęcią pozwiedzam nieznane mi miejsca w Hiszpanii. To nic, że wirtualnie zawsze to jakiś kontakt z kulturą.
Jestem wdzięczna Marbelli- Baschy, że w ogóle fatyguje się dla nas poświęcając swój czas. Doceniam to i dziękuję.

Genia 20-03-2010 08:51

admin. Przepraszam ale byłam na pięknej wycieczce i ktoś mi (nadepnął na palec)

Mar-Basia 20-03-2010 08:56

Hihi, znalazlam zdjecia z tej wystawy. Odbyla sie dokladnie od 25 pazdziernika 2004 roku. Zdjec nie jest ich duzo, ale jest kilka.

Po lewej stronie komisarz wystawy








Komisarz wystawy z nasza psiapsiolka na tle jednego z plenerow-site w oklicach Ronda, gdzie malowal David Graham


Mar-Basia 20-03-2010 09:02

Cytat:

Napisał Genia
admin. Przepraszam ale byłam na pięknej wycieczce i ktoś mi (nadepnął na palec)


Geniu, Paula, kontunujemy...sladami Davida Grahama - Ronda i okolice. O samej Rondzie i jej pieknie napisze pozniej, bo naprawde warto.

Zdjecia sa z 25 pazdziernika 2004 - dzien byl typowo jesienny i mglisty.






Mar-Basia 20-03-2010 09:08

Jeszcze pare krajobrazow z okolic Rondy, ktore inspirowaly Davida Grahama i ktore nam pokazala komisarz wystawy






Fragment patio palacu w ktorym byla zorganizowana wystawa Davida Grahama


Paula 20-03-2010 09:09

Czy tylko ja widzę piękną zieleń drzew? Kolor jest soczysty i miły dla oka.

Mar-Basia 20-03-2010 09:16

Cytat:

Napisał Paula
Czy tylko ja widzę piękną zieleń drzew? Kolor jest soczysty i miły dla oka.


Paula masz dobre oko. Niesamowite pomyslec, ze zdjecia byly robiobne w mglisty dzien w koncu pazdziernika.....i co najwazniejsze, nie z internetu. I pewnie w tym jest cala roznica i specyfika naszych watkow podrozniczych na forum seniora. Sa poprostu autentyczne, z amatorskimi, wlasnymi fotografiami.;)

ditta hop 20-03-2010 10:10

Marbello dzięki za przybliżenie Andaluzji, ja nigdy tam nie byłam ale mój syn jest zauroczony, wędrował kilka lat temu po Hiszpanii. Przywiózł ze sobą dużo zdjęć, robiliśmy seansy /slajdy/, cudowna jest Hiszpania. Czekam na dalszy ciąg.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:21.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.