Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Podróże, turystyka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-podroze-turystyka-105.html)
-   -   Wyjazd do sanatorium z NFZ 2016/2017 (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/podroze-turystyka/t-wyjazd-do-sanatorium-z-nfz-20162017-17309-print.html/)

elfka 12-01-2017 23:21

Dancia:) faceci tańczą:D :D a ja nie dam rady;) ;)



:D :D :D raz dwa trzy i już tańczę,parkiet mój:D :D

Dancia54 12-01-2017 23:40

Kochana moja , ci faceci zatańczą nawet w taaakich szpilach , są młodzi :| ..... Hm.... a czy my np. nie damy rady ? Po takim występie najwyżej wracałabym na bosaka ROTFL ROTFL ROTFL ...... A to mogłoby wyglądać dość ciekawie ...
Raz się żyje w końcu Elfuś , prawda ? Chciałam puścić oczko ale nie ma takiej emotikonki więc :cool: :LOL: ......

elfka 19-01-2017 18:43

Nadal czekam na przydział z numerem 272

elfka 20-01-2017 19:57

NFZ Lublin - Reumatologia
złożyłam wniosek 20 października 2015
przydział do sanatorium 20 styczeń 2017
od 27.03 - 17.04.2017
Ciechocinek ,,Julianówka"
czas oczekiwania 17 miesięcy:) :)

Dancia54 20-01-2017 21:42

Cytat:

Napisał elfka
NFZ Lublin - Reumatologia
złożyłam wniosek 20 października 2015
przydział do sanatorium 20 styczeń 2017
od 27.03 - 17.04.2017
Ciechocinek ,,Julianówka"
czas oczekiwania 17 miesięcy:) :)


Elfuś cieszysz się ? Swoją drogą to musiałaś troszkę
poczekać ale czas teraz poleci ,,piorunem '':)
Sprawdziłaś tę ,,Julianówkę ? Sama z ciekawości jutro
poszukam w necie :) . Ale cieszę się , że w końcu doczekałaś się ...... pozdrawiam .

elfka 22-01-2017 16:33

Danusia:) jak zobaczyłam przydział w przeglądarce to mnie w pierwszej chwili zamurowało,bo tylko elyta:D jeździ do Ciecha,a ja pięć razy byłam w klimacie górskim.Przeczytałam gdzie mnie wysyłają i kiedy,trochę się podłamałam bo są negatywne opinie,ale od czego ma się przyjaciół na NS dostałam dużo wiadomości że nie jest tak żle jak piszą.
Cieszy mnie że zwiedzę Toruń i inne okolice,że odpocznę,poznam nowych ludzi,potańczę i najważniejsze poprawię stan zdrowia dobrą rehabilitacją:) :)
Danusiu jest dobre połączenie z Białegostoku do Ciechocinka,jeździ PolskiBus,przyjedź na weekend,nałożymy szpilki:D :D i parkiet będzie nasz:D

Dancia54 29-01-2017 00:47

Cytat:

Napisał elfka
Danusia:) jak zobaczyłam przydział w przeglądarce to mnie w pierwszej chwili zamurowało,bo tylko elyta:D jeździ do Ciecha,a ja pięć razy byłam w klimacie górskim.Przeczytałam gdzie mnie wysyłają i kiedy,trochę się podłamałam bo są negatywne opinie,ale od czego ma się przyjaciół na NS dostałam dużo wiadomości że nie jest tak żle jak piszą.
Cieszy mnie że zwiedzę Toruń i inne okolice,że odpocznę,poznam nowych ludzi,potańczę i najważniejsze poprawię stan zdrowia dobrą rehabilitacją:) :)
Danusiu jest dobre połączenie z Białegostoku do Ciechocinka,jeździ PolskiBus,przyjedź na weekend,nałożymy szpilki:D :D i parkiet będzie nasz:D


Elfuś - Danusiu cieszę się razem z Tobą a opinie często
różnią się , sama przekonasz się jak tam jest . Moim zdaniem nie da się wszystkich zadowolić , tak już jest .
Odnośnie tego mojego wypadu na weekend to z chęcią ale
muszę sprawdzić swoje możliwości w pracy bo urlopu nie
mam za dużo :| . Ale zorientuję się i może faktycznie zrobię Ci niespodziankę ? :D W każdym bądź razie odezwę się :) ......

Ludka 11-02-2017 12:29

Witam, złożyłam wniosek we wrześniu 2014. U nas na Śląsku czas oczekiwania to 30 miesięcy!! Chyba najdłuższy w całym kraju. No cóż, trzeba czekać , prawdopodobnie do kwietnia 2017 😟.
Na kolejny pobyt mogę liczyć dopiero za jakieś 4, lub 5 lat, a więc ten obecny to będzie mój ostatni wyjazd do sanatorium w ramach NFZ (w sumie dopiero drugi w życiu). Zaawansowany wiek i schorzenie napewno nie pozwoli mi ubiegać sie więcej o wyjazd. Wszak do sanatorium powinni jechać tylko ludzie zdrowi i samodzielni😉.
Życzę zdrówka i dobrego pobytu na leczeniu.

elfka 11-02-2017 16:46

Ludka:) w NFZ Lublin na przydział czeka się ok 18-20 miesięcy,ja jadę już 6 raz,ale też to jest mój ostatni wyjazd.Od pażdziernika idę na emeryturę więc będę korzystała ze stacjonarnej rehabilitacji w swoim mieście:)

Ludka 11-02-2017 22:03

Elfka, miło że odpisałaś. Myślę, ze jednak pokusisz się w przyszłości o ponowny wyjazd. Dopiero zaczynasz życie na emeryturze i sądzę, że jesteś w dobrej formie (te czerwone szpilki - Wow!)
Tymczasem życzę udanego wypoczynku w "Ciechu".!

Dancia54 11-02-2017 23:37

Hej dziewczyny ! Kibicuję Wam w tych wyjazdach ....
Ludko , długo czekasz na wyjazd , fakt , jestem zszokowana .
Elfka odczekała swoje i niedługo spakuje swoje szpileczki i
hajda :D . Cieszę się razem z Wami bo nigdy nie byłam
w sanatorium a wiem , że to mnie również czeka .
Zdrówka dziewczyny , będę z Wami choć myślami .
P.s. Pierwszy raz mam zamiar jechać komercyjnie ale okaże
się jeszcze...... Pozdrawiam cieplutko :) .

Ludka 12-02-2017 08:28

Witaj Danusiu!
Fajna atmosfera na tej stronie. Trafiłam tu przypadkiem, ale będę częściej zaglądać.
Jak najbardziej polecam wyjazd komercyjny.
Byłam z mężem kilka dobrych lat temu w Ciechocinku, w skromnym, starym "Chemiku"; wybór miejsca, terminu i długości pobytu należy do mnie- to zdecydowana korzyść.
Wprawdzie trochę drożej, ale też ja decyduję o długości pobytu, no i mam ogólne pojęcie jak wygląda pobyt w sanatorium.
Same korzyści, wiele osób korzysta z takich pobytów. Dla niektórych "przymusowe" 3 tygodnie to zbyt długo.
Polecam gorąco. A jest w czym wybierać.
Miłego dnia! Ludka

Dancia54 13-02-2017 19:18

Witaj Ludeczko . Fajna atmosfera bo i z nas fajne dziewczyny . A ten ,,Chemik '' w Ciechocinku jeszcze działa ?
Pytam bo non stop coś się zmienia . W tym roku muszę
pojechać w jakieś fajne miejsce a gdyby były jakieś zabiegi
na mój obolały kręgosłup to byłoby super . Poza tym jakieś tańce czy karaoke też mile widziane :D . Nie wspominam o
zwiedzaniu itp. atrakcjach .
Ale pytanie zasadnicze - w ośrodku człowiek musi być już
przed godziną 22-gą ? Posiłki jada się tylko w jadalni ?
Ludko i inni nie śmiejcie się , proszę - nigdy jeszcze nie
byłam w prawdziwym sanatorium :) . Ludko zaglądaj kiedy
tylko możesz , miło Cię widzieć .... Pozdrowionka i dobrej
nocki......

Ludka 14-02-2017 13:15

Hej Danuś!
Jeśli chcesz wyjechać w tym roku to radzę spiesz się z rezerwacją. Podejrzewam, że wszystkie ciekawsze terminy już dawno są zabukowane.
Zostawmy ten Ciechocinek , a namawiam gorąco na Inowrocław. Strefa uzdrowiskowa jest r e w e l a c y j n a!
Tak pięknego Parku Solankowego daleko szukać. Tężnia solankowa, palmiarnia, ogrody papieskie, pijalnia wód, kawiarnie, plaża i czego tam jeszcze nie ma..., a pobliskie sanatoria (np.Solanki Medical Spa) oferują wspaniały pobyt z zabiegami, komfortowymi pokojami, dobrym jedzeniem.
Byliśmy z mężem zachwyceni i napewno nasz kolejny pobyt (poprzedni był refundowany z NFZ) komercyjny będzie w Inowrocławiu. Poszperaj w necie, a napewno znajdziesz ciekawą ofertę.
Daj znać czy znalazłaś coś ciekawego. Powodzenia! :)
Ludka.

Ludka 15-02-2017 08:20

Witaj Elfka!
Sprawdziłam przeglądarkę.
Po 29 miesiącach oczekiwania na przydział sanatorium mam nr 5370!:(
Wg moich obliczeń co tydzień schodzi ok. 1000 nr, wiec jest szansa że za ok 6 tygodni być może doczekam się na przydział.
Tak więc prawdopodobnie będziemy w tym samym czasie się kurować , lecz chyba w różnych miejscach :)
Pozdrawiam. Ludka.

elfka 15-02-2017 20:09

Cytat:

Napisał Ludka
Dla niektórych "przymusowe" 3 tygodnie to zbyt długo.
Miłego dnia! Ludka


Ludka i z tym co napisałaś to ja się zgadzam:)
W pierwszy tydzień aklimatyzuję się w sanatorium,pełny luz,spokojnie bez pośpiechu spaceruję,nigdzie się nie śpieszę,drugi tydzień tak samo,a w trzeci już tęsknię i chcę wyjeżdżać.Jeżeli kończy się turnus w poniedziałek,to lekarz daje wypis wieczorem w piątek lub raniutko w sobotę i droga wolna:D :D .W tym roku kończę 17 kwietnia(drugi Dzień Świąt)to myślę że nie będą robić problemów z wcześniejszym wyjazdem do domu:)bo nie wyobrażam sobie żebym spędziła je wśród obcych sobie ludzi

elfka 15-02-2017 20:19

Cytat:

Napisał Ludka
namawiam gorąco na Inowrocław. Strefa uzdrowiskowa jest r e w e l a c y j n a!
Tak pięknego Parku Solankowego daleko szukać. Tężnia solankowa, palmiarnia, ogrody papieskie, pijalnia wód, kawiarnie, plaża i czego tam jeszcze nie ma....


Od Ciechocinka do Inowrocławia to tylko 58km,tak fajnie opisałaś to uzdrowisko że tam chętnie pojadę na wycieczkę,wielkie dzięki :* {}

elfka 15-02-2017 20:42

Dancia ja mogę polecić Górnik w Iwoniczu Zdrój,mają bardzo dobrą bazę noclegową,pokoje 1os,2os na wysokim poziomie,zabiegi na miejscu,jedzonko bardzo dobre,kawiarnia z dancingami.Jest kriokomora-jezeli załatwisz sobie skierowanie od rehabilitanta w swoim mieście to będzie za darmo,a inaczej trzeba płacić.Miasteczko też jest urokliwe,jest dużo zieleni,wiele szlaków i dużo ścieżek spacerowych:)


Dancia do sanatorium trzeba wrócić do 22,ale jeżeli zgłosisz wcześniej że trochę później przyjdziesz to nie robią żadnych problemów,ja jeżdżę z NFZ,a jak jest u komercyjnych to nie wiem

Posiłki je się na stołówce,ale jest miło i ogłaszane są np wycieczki.Jeżeli ktoś zachoruje to kelnerki posiłki przynoszą do pokoju.Jeżeli masz pytania to czekam na nie:*

Dancia54 16-02-2017 19:37

Ludko i Elfuś , dzięki Wam za info , jesteście kochane dziewczyny ale sprawdzę jeszcze w necie , podzwonię , dowiem się w pracy co i jak..... i napiszę Wam :) . Bo czekać
do lata to za długo tym bardziej , że nie wiadomo kiedy będzie ten przymusowy urlop . Zawsze robią nas w konia - zimą i latem ..... jak wszystko jest zarezerwowane :mad: .
Niczego nie można zaplanować.... Pozdrawiam cieplutko
i do następnego :) ........

Ludka 23-03-2017 13:39

Hello Elfka!
Pewnie juz siedzisz na walizkach.Powitasz wiosnę w Ciechocinku, bo z początkiem kwietnia wg prognoz ma już być cieplutko i wiosennie.
Ja niestety nie mam jeszcze żadnych wieści nt. wyjazdu.

Aktualnie mój nr w kolejce to 1450! A leci już 31 miesiąc
oczekiwania.:(
Życzę Ci wspaniałego wypoczynku i cudownej wiosennej pogody.
Ludka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.