Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Fotografia (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-fotografia-190.html)
-   -   Okiem obiektywu (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/fotografia/t-okiem-obiektywu-7268-print.html/)

wifi 19-05-2010 20:05

cd.
 
to płaskie to dach domku w którym są (były) biura śluzy


pojawił się helikopter


to właściciel pobliskiego Polinaru (dealer Fiata) postanowił podobnie jak ja sprawdzić co się dzieje. Ląduje na dachu swojego parkingu.

wifi 19-05-2010 20:18

cd.
 
doszedłem do początku rozlewiska na Nowohuckiej. Tutaj wygląda to niegroźnie, ale ciągnie się po kilka km w prawo i lewo. Dalsze przejście niemożliwe (dla niektórych:)


widać podtopione zakłady



wifi 19-05-2010 20:30

cd.
 
Pan zabezpiecza deski coby nie odpłynęły, proszę zwrócić uwagę, że stoi już w wodzie ...


ten się zabezpieczył na 20 cm, może będzie miał szczęście ...


studzienka, w środku woda i kable telekomunikacyjne czyli dobrze słyszałem w tramwaju, że w rejonie zalania nie działają telefony:mad:


To już koniec dzisiejszego spacerku. Pewnie jutro będzie lepiej.

wifi 19-05-2010 21:34

Krynia
 
Twoja zamieszczona na KSC "Książka kucharska dla mężczyzn: szarlotka" robi furorę wśród moich znajomych:D

Uka 19-05-2010 21:47

Wifi - Od paru dni zamiast na Onet.pl ,wchodzę na wątek Okiem obiektywu i mam lepsze relacje z powodzi niż tam.
Uważam,że powinni Cię zatrudnić. Twoje zdjęcia i komentarze są lepsze i ciekawsze.Gratuluję i proszę o jeszcze.:)

babciajana 19-05-2010 21:52

Krynia uchwycila piękna tęczę w fontannie jak spacerowała po parku. Wifi gratulacje za fotografie transparentu zawieszonego na moscie Dębnickim.Pozdrowienia

wifi 19-05-2010 22:28

Cytat:

Napisał uka
Gratuluję i proszę o jeszcze.:)


Dziękuję za uznanie, ale na długość powodzi to ja niewielki mam wpływ :D

krynia 19-05-2010 22:38

Wifi widzę, że witaminki które Ci wczoraj podarowałam sprawiły, że nabrałeś wigoru i zamiast siedzieć wygodnie w swoim ukochanym fotelu zmieniłeś się w latającego reportera. I bardzo dobrze. Mamy informacje - prawdziwe- z pierwszej ręki.
A tak na poważnie. To co widzimy, słyszymy jest przerażające,dziękuję Bogu że nie muszę sama przeżywać tego co ci ludzie dotknięci tym kataklizmem. Współczuję im bardzo.

A zdjęcia Wifi trzeba zachować dla potomnych. Oby nie było więcej okazji do robienia tego typu zdjęć.

Ajaks nie szkodzi zaraz się wszystko wyjaśni.



U bram Twoich stoję





krynia 19-05-2010 22:58

Tak to Częstochowa i Jasna Góra.

A armaty na murach obronnych zawsze kojarzą mi się z Kmicicem z Potopu.





a takie widoki przypomniały mi, że jest maj najpiękniejszy miesiąc w roku i czas kiedy dzieci przystępują do Komunii św.



W kościele zakaz robienia zdjęć. Żegnamy Jasną Górę i w drogę. Jeszcze przed nami trochę zwiedzania.


krynia 19-05-2010 23:16

Następny przystanek







W kościele przy klasztorze Dominikanów piękny ołtarz



Kalwaria Gidelska słynie z cudownej figury Matki Boskiej Gidelskiej której historię przedstawił nam jeden z księży.

I jedziemy dalej.

krystynka 19-05-2010 23:17

Kryniu znalazłam po zegarze słonecznym w Parku Staszica w Częstochowie.
Inaczej bym nie zgadła.
Google niezawodne :D

A w Czestochowie byłam tylko raz i to na Jasnej Górze.
Tak, że miasta nie znam.

Jadzia P. 19-05-2010 23:35

I dziś obejrzałam wszystkie zdjęcia....ja jakoś nie mam ostatnio weny do robienia fotografii...maj mnie zawiódł całkowicie :mad: :mad: ....jeszcze troche a popadne w depresje z powodu braku słońca...
Ale i tak jestem w tym szczęśliwym położeniu, ze mieszkam na terenach nie zagrożonych powodzią ...tak bardzo żal mi tych ludzi ...
Jak już musi padać to niech pada u mnie, a nie u nich...

krynia 19-05-2010 23:52

I ostatni już przystanek. Wieś i Klasztor św.Anna.sióstr Dominikanek w którym obowiązuje zamknięta klauzura czyli zakaz wstępu do wydzielonej części klasztoru osobom obcym jak i opuszczania jej przez siostry ,bez zgody przełożonej.





O historii bardzo ciekawej tego miejsca opowiedziała nam młoda zakonnica przez kraty./Można poczytać na stronie internetowej./ W klasztorze trwa remont. Wizyta była krótka.






Pokazując w dzisiejszym odcinku te zdjęcia miałam na celu ukazanie że nie tylko w Krakowie ogladamy piękne zabytki, kościoły ale także w maleńkich wioskach zdawać by się mogło, że na końcu świata znajdujemy perełki architektury, piękne wnętrza starannie utrzymanych kościołów, klasztorów a każdy kryje w sobie cząstkę naszej historii.

Do domu wróciłam zmęczona ale znowu pełna wrażeń. I to tyle. Dobranoc.

krystynka 20-05-2010 00:57

Masz rację, Kryniu. Piękne to wszystko, co nam pokazałaś.

Kiedyś, będąc młodsza, częścej jeździłam na Oazy, pielgrzymki
i wtedy zwróciłam uwagę, że miejsca kultu religijnego są zawsze zadbane i urządzone estetycznie i z wysublimowanym smakiem.
Widać, że wszystko to czynione jest z miłości.

Kiedyś podsłuchaliśmy młodą siostrę Pallotynkę, jak modliła się samotnie w małej, ślicznej wiejskiej kapliczce, grając na gitarze i śpiewając.
Nigdy potem nie słyszałam takiego śpiewu.

Ach, rozpisałam się... A tu się fotki wkleja :D

Ajaks 20-05-2010 17:22

Kryniu dziękuję, za zrozumienie.
Tak domyślałam się, że może byc to Częstochowa, nie byłam jednak pewna,
ale nie chciałam wyskakiwać, gdyż nie znam tego miasta
jedynie przejeżdżałam przez miasto.

U mnie dzisiaj zaświeciło nawet słońce
Nie miałam jednak czasu na fotki
zaliczyłam "rajd po przychodniach"
Na szczęście nasz Bóbr w centrum mojego osiedla jest taki


resca 20-05-2010 23:34

Oglądam Wasze zdjęcia, jak zwykle z przyjemnością. Z jednej strony relaks (kiedy to, po miejscach tak cudnych a nieznanch mi wędruję), z drugiej, kiedy wielką wodę widzę, obawa... co moje miasto jutro, pojutrze czeka, kiedy fala powodziowa dotrze. Nie chciałabym przeżyć powtórki z Powodzi Tysiąclecia, kiedy to woda kilkadziesiąt metrów od mojego domu była. Moja Wielka Wyspa (tak sie to miejsce potocznie (a może i już urzędowo) we Wrocławiu nazywa), ze wszech stron Odrą i jej kanałami otoczone, z jednej strony cudne, z drugiej... zawsze niewiadoma.

Dzisiejsza migawka z okolic Mostu Zwierzynieckiego... mam nadzieję, że tym razem śluza wytrzyma. Niepoprawna ze mnie optymistka, będzie dobrze, bo inaczej być nie może. Pozdrawiam.


krynia 21-05-2010 19:23

Resca napewno będzie dobrze, trzeba wierzyć. Bardzo Tobie i Twojemu pięknemu miastu tego życzę.

U mnie dzisiaj na przemian to słońce to deszcz. W moim miasteczku życie płynie normalnie, sennie . Jesteśmy z dala od terenów gdzie ludzie borykają się z wielką wodą, gdzie doświadczyli tyle tragedii. Takie jest życie, jedni umierają, drudzy się rodzą, jedni płaczą i cierpią inni radują.Współczujemy ale żyjemy swoim życiem.

Dzisiaj w naszym kościele zorganizowane przez Galerię Sztuki "U Jaksy" spotkanie i występ aktora krakowskiego Jana Nowickiego, który wystąpił ze spektaklem pod tytułem "Z obłoków na ziemię" wcielajac się w postać Ks.J.Twardowskiego ,wraz z zespołem muzycznym, przepięknie deklamując jego wiersze.
Piękna muzyka Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego, śpiew, wszystko na tle wnętrza naszej pięknej Bazyliki stworzyło niesamowity cudowny nastrój. To była uczta .

Tylko miałam pecha zdjęcia niestety jak to mnie się zdarza fatalne.








krynia 21-05-2010 19:33

A popołudniu zgoła inne klimaty. Pierwsza lekcja z instruktorem w parku - nauka chodzenia z kijkami.Zbiórka przy altance .



Czy ja tak potrafię?



lewa ręka, prawa noga, czy prawa ręka i prawa noga, lewą do tyłu a prawą do przodu czy odwrotnie:D


krynia 21-05-2010 19:42

Idzie nam coraz lepiej



Ale jak to bywa w małym miasteczku wieść się rozniosła, że z seniorkami coś nie tak, przyjechała policja , Enia się nie dała wsadzić do radiowozu:D



popatrzyli, postukali się w czoło i odjechali a my na spacer po parku- oczywiście z kijkami


krynia 21-05-2010 19:44

Na razie tyle. Idę posłuchać wiadomości.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.