Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Polityka (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-polityka-114.html)
-   -   Co jest naszą największą siłą? (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/polityka/t-co-jest-nasza-najwieksza-sila-22768-print.html/)

senior66 20-01-2020 22:24

Co jest naszą największą siłą?
 
takie pytanie na forum, przyznam mam kłopot ..... może Wy?
http://www.nakazdytemat.pl/inne/co-j...la-vt17210.htm

Romy 29-02-2020 21:44

Polaków? wiara...

senior66 08-05-2020 23:12

wiara i wiedza zaczynają się na "w".

pluto37 09-05-2020 09:17

Cytat:

Napisał senior66
wiara i wiedza zaczynają się na "w".


Na "W" jest jeszcze WALKA do dni naszych ostatnich o suwerenność, godność i wyprost.
I żeby Putin nie pluł nam w twarz i dzieci nam germanił...

TomaszKur 19-11-2020 09:51

Energia do pracy. Niestety tłamszona przez kolejne nierządy.

Frat 23-11-2020 18:45

Cytat:

Napisał TomaszKur
Energia do pracy. Niestety tłamszona przez kolejne nierządy.



A ja myślałem, że ENTROPIA. Przemożna siła zmierzająca do totalnego bałaganu. :D

pluto37 31-12-2020 13:35

Cytat:

Napisał Frat
A ja myślałem, że ENTROPIA. Przemożna siła zmierzająca do totalnego bałaganu. :D


I przykro mi to rzec Fracie Szanowny, że znów chcąc dobrze narobiłeś "jak zawsze":) :)

To zjawisko na imię ma WOLA!!!

Albowiem już dawno klassyk orzekł, że kiedy "rozum mówi NIE PIJ!!!, to SILNA WOLA zawsze ZWYCIĘŻA!!!

I tym optymistycznym ...... :)

ariadna 01-01-2021 09:20

[quote=pluto37]I przykro mi to rzec Fracie Szanowny, że znów chcąc dobrze narobiłeś "jak zawsze":) :)

To zjawisko na imię ma WOLA!!!

Albowiem już dawno klassyk orzekł, że kiedy "rozum mówi NIE PIJ!!!, to SILNA WOLA zawsze ZWYCIĘŻA!!!

I tym optymistycznym ...... :)[/QUOTE
I to jest Ok.
Każdy zrozumie, wybaczy i rozgrzeszy, a nawet ułaskawi.p

Natomiast jeżeli rozum mówi NIE a serce zdejmuje majtki to dobrze jej tak i konsekwencje dla niej do końca świata. Chociaż było ich dwoje.

Frat 01-01-2021 10:08

Cytat:

Napisał pluto37
I przykro mi to rzec Fracie Szanowny, że znów chcąc dobrze narobiłeś "jak zawsze":) :)

To zjawisko na imię ma WOLA!!!

Albowiem już dawno klassyk orzekł, że kiedy "rozum mówi NIE PIJ!!!, to SILNA WOLA zawsze ZWYCIĘŻA!!!

I tym optymistycznym ...... :)

Pluto, nie dziwi mnie ani trochę Twoja naiwna wiara, jaką darzysz klasyków, gdyż jesteś w tej dziedzinie recydywistą wielokrotnym, rzekłbym – permanentnym.:)
„Nie idź tą drogą” jako rzekł jeden z nich i ten akurat nie kłamał.
Na dominację silnej woli dowodów naukowych brak a wola bezsilna nieszczęść tylko przysporzyć może.
Tak więc klasykom zbałamucić się nie pozwól, gdyż wszechpotężne, gwiezdne siły kosmosu mogą Ci to za bałwochwalstwo uznać. :) :)
To tylko tytułem przestrogi, która niechaj Ci nowych sił doda.

pluto37 01-01-2021 16:54

Cytat:

Napisał Frat
Pluto, nie dziwi mnie ani trochę Twoja naiwna wiara, jaką darzysz klasyków, gdyż jesteś w tej dziedzinie recydywistą wielokrotnym, rzekłbym – permanentnym.:)
„Nie idź tą drogą” jako rzekł jeden z nich i ten akurat nie kłamał........


Fracie Szanowny!!!
Inny klassyk mówił, że WIARA /nawet naiwna/ może czynić cuda i nawet niewierny Tomasz ponoć w to uwierzył:)
Więc nie trać nadziei że Cię taki cud tknie.

A co do klassyków w ogólności rzecz rozważając, to po to oni są, co by nie walić głową w mur po próżnicy i nie wywalać otwartych wierzei z wiedzą skoro oni już wcześniej to zrobili:)

Inaczej ..... będziesz miał guzy na czole wielkości rogów łosia:D :D

Frat 01-01-2021 22:07

Cytat:

Napisał pluto37
Fracie Szanowny!!!
Inny klassyk mówił, że WIARA /nawet naiwna/ może czynić cuda i nawet niewierny Tomasz ponoć w to uwierzył:)
Więc nie trać nadziei że Cię taki cud tknie.

A co do klassyków w ogólności rzecz rozważając, to po to oni są, co by nie walić głową w mur po próżnicy i nie wywalać otwartych wierzei z wiedzą skoro oni już wcześniej to zrobili:)

Inaczej ..... będziesz miał guzy na czole wielkości rogów łosia:D :D

Pluto, ugrzęzłeś w tej klasyce jak światło w czarnej dziurze.
Na głowę bez guzów liczysz, z którą w pootwierane już drzwi wkroczysz.:)
A przykłady jakoweś na potwierdzenie tej hipotezy masz?
Bo taki np. klasyk superklasyczny, powszechnociężarowy – Newton (Isaac mu było na imię) co to łeb sobie jabłkiem rozbił zanim pewną klasykę naukową wyprodukował, ale rychło okazało się, że za daleko podążać nią nie sposób. :|

pluto37 02-01-2021 10:35

Cytat:

Napisał Frat
.....
Bo taki np. klasyk superklasyczny, powszechnociężarowy – Newton (Isaac mu było na imię) co to łeb sobie jabłkiem rozbił zanim pewną klasykę naukową wyprodukował, ale rychło okazało się, że za daleko podążać nią nie sposób. :|


Fracie !
Ten twój idol od jabłka co mu Newton było, to ten sam co stanął po jabłonką z jabollem w dłoni i
... rzekł w natchnionym stanie:
PIĆ albo NIE PIĆ??????
Oto jest pytanie


jesli to ten to ..Nie idź tą drogą.:) :) :)

Frat 02-01-2021 19:33

Cytat:

Napisał pluto37
Fracie !
Ten twój idol od jabłka co mu Newton było, to ten sam co stanął po jabłonką z jabollem w dłoni i
... rzekł w natchnionym stanie:
PIĆ albo NIE PIĆ??????
Oto jest pytanie


jesli to ten to ..Nie idź tą drogą.:) :) :)



Sorry, to nie mój idol. :)
Tych klasyków ekstraordynaryjnych sam przecież kreujesz, więc i na to pytanie pewnie znajdziesz odpowiedź. :):)
A drogę wybieraj taką, aby butów nie zmoczyć i w kanał nie wpaść. :D

pluto37 03-01-2021 18:12

Cytat:

Napisał Frat
Sorry, to nie mój idol. :)
Tych klasyków ekstraordynaryjnych sam przecież kreujesz, więc i na to pytanie pewnie znajdziesz odpowiedź. :):)
A drogę wybieraj taką, aby butów nie zmoczyć i w kanał nie wpaść. :D


Fracie!
Posłuchaj Ariadny.
Załuż majtki, nie mocz na buty ukłoń się i nie pleć więcej....
zdrowia życzymy!

Frat 03-01-2021 22:53

Cytat:

Napisał pluto37
Fracie!
Posłuchaj Ariadny.
Załuż majtki, nie mocz na buty...

Praktyka czyni mistrza także w zachowaniu niezmoczonego obuwia.
Wielkie dzięki za podzielenie się doświadczeniem.:D

Bachorek 04-01-2021 07:50

No i siłom naszom Wszechstronna Wiedza jest w każdym temacie .
Moim zdaniem siłą jest humor w kryzysowych sytuacjach
nawet beznadziejnych .
To pomaga .:D

ariadna 04-01-2021 09:52

Na tym wątku siłą są gry słowne panów dwóch ; ) chętni mogą interpretować sobie ten turniej.
Panowie trwajcie.
Trening czyni mistrza.

pluto37 04-01-2021 10:23

Cytat:

Napisał ariadna
Na tym wątku siłą są gry słowne panów dwóch ; ) chętni mogą interpretować sobie ten turniej.
Panowie trwajcie.
Trening czyni mistrza.


Ariadno!
Nie męcz Frata.
Daj chłopu choć wysuszyć buty....

Zgodnie z regułą jednego wieszcza /co rzucał granat, żeby wiedzieć jakie wojsko idzie/ .... już wiemy:)
I czem skorupek Jasiowi nasiąknął i czem dziś trąci:)

Frat 04-01-2021 13:38

A jeśli ponadto krowy nisko latają, albo pies zaśpiewał Happy Birthday, to podobno znak, że mogła rozsypać się koka... :):):)


pluto37 04-01-2021 13:51

Cytat:

Napisał Frat
A jeśli ponadto krowy nisko latają, albo pies zaśpiewał Happy Birthday, to podobno znak, że mogła rozsypać się koka... :):):)



A kysz! Fracie! A kysz!!!
Zaśpiewaj krowom.
Koki zaś nie liż:) :) :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:56.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.