Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Społeczeństwo (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-spoleczenstwo-124.html)
-   -   Teraz kobiety (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-teraz-kobiety-11915-print.html/)

jakempa 17-09-2012 01:00

Teraz kobiety
 
Ponieważ uczestniczyłam w IV Kongresie Kobiet, ktory odbył się w dniach 14-15 wrzesień 2012 r,.- chciałabym podzielić się
poruszaną tam tematyką i zachęcić nasze seniorki do dyskusji, na tematy, które zostały tam częściowo omówione i wywołały ożywione debaty.
Wiodący temat Kongresu to;
''CZAS NA KOBIETY'' - aktywność, przedsiębiorczośc, niezależność.
STOP jakiejkolwiek przemocy,..

Z Kongresu wyniosłam spostrzeżenie, że przez ostatnie lata kobiety uległy pozytywnej transformacji w swojej postawie wobec życia.

Właściwie chyba od zawsze pracowałam w różnych organizacjach i twierdzę, że ten odsetek kobiet, z którymi spotykałam się na społecznej niwie , był naprawdę niewielki.
Muszę powiedzieć,że praca i uczestnictwo w tych organizacjach, były dla mnie jednym z najtrudniejszych uniwersytetów życia, które jednak ukształtowały mnie w ocenie spotykanych ludzi, mojej postawie wobec trudności życiowych, zainteresowaniach.

Dlatego ciekawym okiem patrzę na obecne czasy,

Ostatnie lata wydają mi się lustrem polskiej transformacji , jezeli chodzi o postawę, aktywność,społeczny entuzjazm naszych polskich kobiet.


Jakie jesteśmy? Czym się różnimy?
Czego oczekujemy?

Może podyskutujemy,,,

jakempa 17-09-2012 01:03

Przekażę małą relację z Kongresu, ktory odbył się w sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie






jakempa 17-09-2012 01:10

w oczekiwaniu na potwierdzenie tożsamości na liscie zaproszonych i otrzymanie identyfikatorów,

na kongresie były przedstawicielki wszystkich zawodów, kobiet pracujących, gospodyń wiejskich, właścicielek korporacji, gospodarstw wiejskich,,,,wiekowo różne,...poprostu POLSKIE KOBIETY, nawet w różnych strojach,..regionalnych i ludowych,,








jakempa 17-09-2012 01:14

Zgromadzonych powitała Pani Prezydentowa Anna Komorowska

/zła jakość zdjęcia- oświetlenie, odległość/



jakempa 17-09-2012 01:16

Przedstawicielka biznesu- p. Bochniarz



Europosłanka prof, Hibner


jakempa 17-09-2012 01:19

przedstawicielki ministerstw


jakempa 17-09-2012 01:20

dalsza relacja jutro

Jarosław II 17-09-2012 06:49

Czy możesz mi wytłumaczyć co w temacie wątku oznacza słowo "teraz"? Bo w naszym położeniu geograficzno- politycznym chyba nie było inaczej. Nigdy się nie zabraniało kobietom boksu, hokeja, czy wnoszenia lodówki i pianina na ósme piętro. Mogły też iść do pracy po urodzeniu dziecka odkąd są urlopy tacierzyńskie. Moja żona nie musi prać, prasować, sprzątać, gotować, bo jej zapewniam, wyrękę. Jest kobietą całkowicie wyzwoloną pod tym względem i panią domu i łoża. W firmie rodzinnej zajmuje też zaszczytne, bardzo znaczące i niezależne a zarazem decydujące stanowisko. Oczywiście wcale nie "musiała sobie tego wywalczać" wystarczy że miała do tego predyspozycje. Czy wszystkie "walczące" maja predyspozycje czy tylko roszczenia?

pluto37 17-09-2012 07:25

Cytat:

Napisał Jarosław II
Oczywiście wcale nie "musiała sobie tego wywalczać" wystarczy że miała do tego predyspozycje. Czy wszystkie "walczące" maja predyspozycje czy tylko roszczenia?


Jarek1
Do tego cos napisał dodam, że pracować mi się zdarzyło na hali "we fabryce" [krótko] z kobietami robotnicami i kobietami szefami. Jedna z nich szefuje w "mojej" budżetowej firmie do chyba do dzis i chyba ze trzydzieści lat juz jej minęło. I całkiem dobrze nam się razem pracowało.
Inna kwestia, że w ramach równouprawnienia niektóre panie biurowe umilały sobie żywot kablowaniem jedna na drugą i robieniem sobie kuku w papierach równie dobrze jak panowie ormowcy i zakładowi kapusie w męskim wydaniu.
A jeszcze inna kwestia, to taka, że młode [12-13-letnie/] niewiasty i bez kongresu kobiet są juz tak wyzwolone że mowa wiązaną posługują się lepiej niż szewc za starożytnych czasów w skacowany poniedziałek:) :)
Jadziu! Czy na Kongresie nic w tej materii panie starsze nie uchwaliły? W końcu tu o przyszłe MATKI POLKI idzie, a nie o furman/ki powożące furmankami i podobnymi pojazdami.

jakempa 17-09-2012 09:49

Przemili Panowie,,,, chętnie z Wami podyskutuję, bo widzę, ze temat Was zaciekawił,,,,czego się nie spodziewałam, bo temat wybitnie damski,,,,ale to o czymś jednak świadczy,,,

pokażę zdjęcia z przebiegu tego kongresu,,,,i jak znajdę więcej czasu podyskutujemy,,,ja - z całą przyjemnością przedstawię swój punkt widzenia,,,,, z uwagą wsłuchując się w Wasze opinie.
Chociaż , przyznam spodziewałam się odezwu kobiet,...

jakempa 17-09-2012 09:52

Bardzo ciekawie o swoim doswiadczeniu w zetknięciu z wielką polityką , z punktu widzenia kobiety-feministki mówiła Magdalena Środa


jakempa 17-09-2012 10:02

Po oficjalnych przemówieniach, wprowadzeniach,,,
najstarszy zespół seniorek, które również opowiedziały o swoich pasjach i pracy na wsi, zespół działający od 24 lat w swojej miejscowosci, a znany od wiosny'' Jarzębina'',,, zaśpiewał piosenkę ułożoną na kongres,,,,i przedstawiły część swojego repertuaru,,,,
zachwyciły swoimi głosami i osobowością,,,
starsze, przemiłe, bardzo młode duchem kobiety

Całość prowadziła Kinga Rusin i Dorota Warakomska /znana dziennikarka TV1/


jakempa 17-09-2012 10:04




niesamowity aplauz widowni towarzyszył występom


jakempa 17-09-2012 10:10

Na widowni dało się zauważyć kobiety w pięknych strojach regionalnych,

Ponieważ było nas około 10000 kobiet z całej Polski, i Europy środkowo-wsch, oraz kilka Afrykanek,,,, niesposób było wszystko dostrzec,,,


jakempa 17-09-2012 10:14

w kuluarach wystawione były prace kobiet, które z pasji utworzyly źródło utrzymania







jakempa 17-09-2012 10:18






Nawet piękne artystyczne wypieki są pożądane przez nabywców i stanowia powazne źródło dochodów w miejscach odwiedzanych przez turystów


jakempa 17-09-2012 10:21

ekologiczne, smaczne wyroby z gospodarstw agroturystycznych są zachętą do spędzania urlopów na wsi, gdzie gospodynie tworzą swoisty klimat i zachęcają do odpoczynku



jakempa 17-09-2012 10:26

Niektóre kobiety swoje zdolnosci wykorzystały do wyrobu okładek do ksiązek, albumów, itp, wykorzystujac do tego resztki skór,,,,, podobno maja tyle zamówień,nie tylko z kraju, ale i zagranicy, .ze terminy oczekiwania na realizację zamówień są bardzo długie,,,,
Piękne to jest,,,,i ciekawa propozycja na prezent np,

i co? Liczy sie pomysł,,,,ale i zdolnosci,,


jakempa 17-09-2012 10:32

W wielu salach Pałacu Kultury toczyły się tematycznie różne dyskusje, były panele spotkań z wybitnymi ludźmi polityki, kultury, znanymi postaciami z mediów, warsztaty,..






promowanie czytelnictwa przez Małgorzatę Kalicińską


jakempa 17-09-2012 10:34



Prof Hibner i przedstawicielka Ministerstwa



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:45.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.