Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Seniorzy i praca (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-seniorzy-i-praca-103.html)
-   -   Praca przez internet (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/seniorzy-i-praca/t-praca-przez-internet-1001-print.html/)

Ewita 17-07-2007 07:04

Praca przez internet
 
Ciekawa jestem Waszych opinii na temat tzw. "pracy zdalnej" - czyli wykonywanej u siebie w domu dla pracodawcy oddalonego nawet o kilkaset kilometrów.
Ostatnio złożyłam swoje CV w odpowiedzi na takie właśnie ogłoszenia. Jedno dotyczyło pisania reklam internetowych, drugie korekty tekstów, trzecie zaś - prowadzenia biura na odległość.
Nie wiem co prawda, czy mnie gdzieś zechcą, ale problem niejako zaczyna mnie dotyczyć...

tar-ninka 17-07-2007 07:25

do Ewity
 
Ewito uwazam że to jest bardzo fajna sprawa ,sama nad tym rozmyslałam. Zyczę Ci powodzenia .Mam nadzieję że powiesz nam jak ci poszło . Pozdrawiam

hannabarbara 17-07-2007 08:03

Ja spotkałam jeszcze takie ogłoszenie, chyba tutaj na seniorku. Praca w postaci pisania streszczeń.Gdyby tak biologicznych, to od razu bym się zgłosiła, bom coraz starsza i kosmetyki, w związku z tym, coraz droższe. Ewitko! Gdy już podejmiesz taką pracę, to proszę, zrecenzuj!

POLA 17-07-2007 10:48

Cytat:

Napisał Ewita
Ciekawa jestem Waszych opinii na temat tzw. "pracy zdalnej" - czyli wykonywanej u siebie w domu dla pracodawcy oddalonego nawet o kilkaset kilometrów.
Ostatnio złożyłam swoje CV w odpowiedzi na takie właśnie ogłoszenia. Jedno dotyczyło pisania reklam internetowych, drugie korekty tekstów, trzecie zaś - prowadzenia biura na odległość.
Nie wiem co prawda, czy mnie gdzieś zechcą, ale problem niejako zaczyna mnie dotyczyć...


Zechcą, zechcą, to dobry pomysł i zawsze jakieś podreperowanie budżetu. Z prowadzeniem biura na odległość - nie wiem nic na ten temat, więc nie podzielę się wrażeniami, ale korekta tekstu? Jak najbardziej, w reklamach też Cię widzę, może będą mądrzejsze niż te, które zaśmiecają nam ekrany. Życze powodzenia:)

Pani Slowikowa 17-07-2007 12:04

Ewito
 
super pomysl!
Moja corka ktora dopiero co urodzila coreczke tez pracuje "zdalnie" jako grafik komputerowy.. Zarabia troche mniej niz gdyby uczeszczala do biura ale zawsze lepiej niz gdyby musiala rzucic prace.. Tu nie ma urlopow macierzynskich :mad:

Ewita 17-07-2007 14:33

Właśnie jedną odpowiedź dostałam
 
Od sierpnia będę robić reklamy tekstowe. Za 1800 znaków (mniej - więcej strona A-4) dostanę 17 zł netto. Umowa zlecenie, na razie ma być tych reklam 100, po 10 tygodniowo. Pisałam próbną reklamę i została zaakceptowana. Mam pewne sztywne reguły i wytyczne...

Anielka 17-07-2007 14:51

1 Załącznik(ów)
Bardzo sie cieszę,niby to niewiele,ale zawsze jakiś grosik dodatkowy.Jezeli umiesz to robic ,sprawia Ci pryjemność i jeszcze są z tego pieniązki to chyba dobrze./nie bardzo sie orientuje,czy to jest w miare godne wynagrodzenie za taką pracę/ale jak potrzebne sa pieniażki,to kazdy zarobiony grosz sie liczy.Może jeszcze dostaniesz inne propozycje?Gdzie tam może ,napewno.Pozdrawiam serdecznie.Załącznik 3981

Nella 17-07-2007 22:42

Coraz popularniejszy staje się też e-learning.Wiele uczelni poszukuje specjalistów w tej dziedzinie,a przeszkolić się można bezpłatnie w ramach projektu UE "50+".Jeśli ktoś jest zainteresowany szkoleniem,to chętnie podam namiery w mailu.

Ewita 18-07-2007 06:32

Nella!
 
Napisz więcej na ten temat, proszę pięknie! Nie mam zielonego pojęcia co to jest i czym się to je:confused: Linki pewnie też by się przydały:)

Dzidka 18-07-2007 06:50

Cytat:

Napisał Ewita
Od sierpnia będę robić reklamy tekstowe. Za 1800 znaków (mniej - więcej strona A-4) dostanę 17 zł netto. Umowa zlecenie, na razie ma być tych reklam 100, po 10 tygodniowo. Pisałam próbną reklamę i została zaakceptowana. Mam pewne sztywne reguły i wytyczne...

Ewito, trzymam kciuki za Ciebie!

Nella 18-07-2007 16:56

Cytat:

Napisał Ewita
Napisz więcej na ten temat, proszę pięknie! Nie mam zielonego pojęcia co to jest i czym się to je:confused: Linki pewnie też by się przydały:)

Podaję link do instytucji,która prowadzi bezpłatne szkolenia w ramach UE.
http://www.renowator.kobiety.pl/
W programie jest sporo szkoleń dla grupy 50+.Nie trzeba być nigdzie zatrudnionym ani też prowadzić działalności gospodarczej - mimo,że początkowo tak się wydaje.Po szkoleniu jest zagwarantowany płatny (!) staż, a czasem również praca (zależy od miejsca zamieszkania).
Idąć po linkach ze strony,której adres podałam można znależć wiele b.ciekawych propozycji szkoleń i pracy.
Powodzenia!:)

Malgorzata 50 18-07-2007 17:22

2 Załącznik(ów)
Załącznik 4027


Ewita pokaz im kto w tym interesie ma prawdziwy pazur....

Ewita 21-07-2007 09:26

I jeszcze jedna odpowiedź...
 
... na razie z prośbą o podanie CV - ale to znaczy, że ktoś tam mnie dostrzegł jako ewentualną kandydatkę do robienia korekt przez internet:D

Ewita 27-07-2007 19:48

No i zaczęłam
 
na razie w ramach zlecenia. Siedzę nad reklamami komputerowymi (tylko opracowanie tekstowe) i mam mętlik w głowie... No cóż? Początki są zawsze trudne, a pieniądze (nawet niewielkie, jak te) z nieba nie kapią...

Sunshine 27-07-2007 19:51

Cytat:

Napisał Ewita
na razie w ramach zlecenia. Siedzę nad reklamami komputerowymi (tylko opracowanie tekstowe) i mam mętlik w głowie... No cóż? Początki są zawsze trudne, a pieniądze (nawet niewielkie, jak te) z nieba nie kapią...

Powodzenia Ewito,i nie zrażaj się początkowymi trudnościami.

Basia. 30-07-2007 02:03

Ewito, dasz radę!!!!!!!!!!!!!
 
Powodzenia, trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!

gatelin 02-08-2007 14:04

Jestem korektorką-chętnie popracuję zdalnie,ale jak się do tego zabrac?!

jolita 02-08-2007 15:30

Ewitko
 
Gdyby trzeba było pomóc (bezinteresownie!) - wal do nas (do mnie napewno!). Trzymam kciuki!!!

Ewita 02-08-2007 21:09

Jolito! Dziękuję!
 
To jest wspaniałe w naszym klubie, że zawsze można liczyć na pomoc! Ale ja na razie zmagam się bardziej ze sprzętem niż z samą pracą! Akurat pisanie takich reklamowych informacji nie jest dla mnie bardzo trudne, chociaż nudne i często irytujące. Ale bardziej irytuje mnie fakt, że nie jestem pewna jak na próby zebrania materiałów zareaguje mój komputer

forsycja 11-08-2007 01:08

Ale Ty masz o tym pojęcie. A ja nie. Witam jestem nowym użytkownikiem Klubu seniora.Forsycja.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:08.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.