Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Różne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-rozne-192.html)
-   -   Szukam BABCI (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/rozne/t-szukam-babci-12910-print.html/)

iluska222 12-04-2013 12:47

Szukam BABCI
 
Poszukujemy babci, która nie ma się gdzie podziać i chciałabyz moją 19letnią córką i 17letnim synem w moim domu. zamieszkać
Planuję z mężem i 2 młodszych synów wyjazd za granicę i nie chcę aby ci dwoje mieszkali sami i aby ktoś pomógł im w prowadzeniu domu.
Po prostu szkam babci dla swoich dzieci, która zapali im w piecu i ugotuje obiad.

Może to być babcia z dziadkiem.

wiecej informacji:
iluska222@gmail.com

baburka 14-04-2013 14:25

Szukasz gosposi, a nie babci. To istotna różnica.

Hela1056 14-04-2013 16:10

Iluzja
 
A poza tym ,które dorosłe dzieci posłuchają obcej osoby -
zdecydowanie popieram Barbórkę.Pozdrawiam.:rolleyes:

iluska222 15-04-2013 16:25

wiem kogo szukam.
nie chce zeby dom stal pusty calymi dniami i chce zeby ktos zamieszkal w nim, a wiem ze sa ludzie ktorzy po prostu nie maja dachu nad glowa...

Proch-i-pył 16-04-2013 16:56

Cytat:

Napisał iluska222
wiem kogo szukam.
nie chce zeby dom stal pusty calymi dniami i chce zeby ktos zamieszkal w nim, a wiem ze sa ludzie ktorzy po prostu nie maja dachu nad glowa...

Dlaczego zatem ma to być "babcia"? Lepszy byłby osiłek. Wśród bezdomnych sporo jest młodych mężczyzn.
Nie dziw się, że Twoje ogłoszenie budzi podejrzliwość, niezbyt jasno przedstawiłaś i swoje oczekiwania od "babci" i to, co mogłabyś jej w zamian zaoferować. Po za tym, łatwiej chyba taką osobę znajdziesz w pobliżu (starych drzew się nie przesadza); w lokalnej prasie czy lokalnej stacji radiowej.

Boga 16-04-2013 17:34

No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam

Proch-i-pył 16-04-2013 17:52

Cytat:

Napisał Boga
No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam

No i fajnie:) Tylko że formułując w ten sposób ogłoszenie na ogólnopolskim forum, Iluska takiej babci nie znajdzie. Ktoś, kto nie ma dachu nad głową, nie ma też internetu, nie sądzisz?

iluska222 17-04-2013 12:56

Córka mówiła mi to samo, ale mimo wszystko, ktos moze znac taką osobę i pomagac jej. No szukamy jakkolwiek.

iluska222 17-04-2013 13:01

Cytat:

Napisał Proch-i-pył
Dlaczego zatem ma to być "babcia"? Lepszy byłby osiłek. Wśród bezdomnych sporo jest młodych mężczyzn.
Nie dziw się, że Twoje ogłoszenie budzi podejrzliwość, niezbyt jasno przedstawiłaś i swoje oczekiwania od "babci" i to, co mogłabyś jej w zamian zaoferować. Po za tym, łatwiej chyba taką osobę znajdziesz w pobliżu (starych drzew się nie przesadza); w lokalnej prasie czy lokalnej stacji radiowej.


nie osiłek. oddasz swój dom pod opieke facetowi, ktory moze zrobic z nim wszystko?
takiej babci poszukujemy po prostu. jakby to była nasza babcia. przyszyć ją do naszej rodziny. zeby mieszkala, zyla z nam(bedziemy wracaj na urlopy, wakacje). a przeciez potrzeba tylko ciepłego obiadu i miec sie do kogo odezwac. dla 2 mlodych ludzi zmiana z 6osobowej rodziny na zycie we 2 nie bedzie latwe. nie jestesmy w stanie płacic i utrzymywac jakichs sluzacych, gosposi, czy kogokolwiek.
Babcia została nam jedna, która nie może nam pomoc.

Poza tym, nie chcemy domu sprzedawac, bo nie sztuką jest wyjechac za granice, trzeba miec gdzie wrocic w razie niepowodzenia.

iluska222 17-04-2013 13:06

Cytat:

Napisał Boga
No chyba drogie koleżanki przesadzacie.Mnie sie to podoba ale mam gdzie mieszkać i czym sie zajmować, ale wydaje mi się to ciekawy sposób na życie. Nie ważne jak to zwał ; czy to babcia czy gosposia ale znaleźć wspólny język i porozumienie z takimi "dorosłymi" dziećmi to nie lada wyzwanie. Mi by się podobało; kocham małolaty i kontakt z nimi.
Pozdrawiam


Córka pójdzie na studia, syn do 2 klasy szkoly sredniej. Uczą się dobrze, mysle że problemów z nimi nie bedzie. Sami mówią, że jak beda mogli spokojnie wrócic do domu, i wiedza ze ktos wnim jest, i do którego nikt się przez cały dzień nie włamał(bo już zostaliśmy okradzeni i mają uraz) to im wystarczy.

Boga 17-04-2013 19:11

Cytat:

Napisał Proch-i-pył
No i fajnie:) Tylko że formułując w ten sposób ogłoszenie na ogólnopolskim forum, Iluska takiej babci nie znajdzie. Ktoś, kto nie ma dachu nad głową, nie ma też internetu, nie sądzisz?

Nie zawsze brak dachu nad głową jest z całkowitej biedy, chociaż zgadzam się że wtedy trudniej o internet.
Może być ktoś samotny i fajne byłyby takie duże wnuki.Jeżeli mieszka się w wynajętym mieszkaniu to można zmienić.
Dobrze byłoby chyba gdyby "poszukująca"( zapomniałam Nick - ale to ponoć nie boli :) ) podała okolice np województwo bo jednak zawsze człowiek jakoś jest trochę zakorzeniony .
Pozdrawiam

Proch-i-pył 18-04-2013 08:00

Boga :)No właśnie to miałam na myśli, pisząc, że trudno będzie tak znaleźć babcię. Tak myślę, że zaczęłabym od wywiadu w najbliższym otoczeniu, wywiesiłabym trochę ogłoszeń w najbliższym urzędzie pracy, w najbliższym ośrodku pomocy, jeśli babcia taka jest w pobliżu, to jest szansa i dla niej i dla Iluśki.
Niby każda metoda jest dobra i z każdej zapewne Iluśka korzysta.

Życzę Iluśko powodzenia w poszukiwaniach. I potencjalnej babci również życzę powodzenia.

Pozdrawiam :)

iluska222 29-04-2013 10:29

dziekuje bardzo.
mieszkamy w malej wsi 30km od Krakowa :)
Nie mamy gospodarki tylko kilka kur i pieska.

lida111 05-05-2013 09:46

RE- poszukuje babci
 
Moim zdaniem pomysł fajny i nie widzę w tym nic złego. Taka pomoc może działać w dwie strony. Jest dużo samotnych ludzi, którzy chcieliby chętnie ugotować obiad lub upiec ciasto ale komu skoro są samotni. Sama znam kilku ludzi, którzy siedzą w czterech ścianach i nie mają z kim porozmawiać, nie wspomnę już o świętach. Szkoda, ze jest to drugi koniec Polski, bo dałabym Ci namiar na takie osoby.
Pozdrawiam i życzę znalezienia takiej babci:)

coffifi-Irena 05-05-2013 10:20

Też mi się ten pomysł podoba ale....iluska222 nie piszesz dokładnie czego oczekujesz i co proponujesz.Czy ta dziś samotna babcia ma zostać już na zawsze z Wami?Czy to na czas waszego wyjazdu?Ale i tak myślę że powinniście poszukać kogoś z waszej okolicy,kogoś samotnego z dalekich krewnych.Przecież tej osobie chcecie powierzyć to co macie najcenniejszego Wasze dzieci i dorobek życia.Warto się zastanowić nim się przyjmie pod dach osobę całkiem obcą.Ale idea mi się podoba.,,Dożywotnie utrzymanie i mieszkanie przy rodzinie w zamian za ,,babcine serce,,i wszystko co od babci dostać można:) ,,Piękne to życzę powodzenia i już się cieszę że kogoś uszczęśliwicie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.