Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Kuchnia, kulinaria (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-kuchnia-kulinaria-193.html)
-   -   Ciasta-sprawdzone przepisy (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/kuchnia-kulinaria/t-ciasta-sprawdzone-przepisy-17582-print.html/)

elfka 11-11-2016 19:36

Ciasta-sprawdzone przepisy
 
Witam:) bardzo lubię piec ciasta,podzielę się z Wami moimi sprawdzonymi przepisami.

Proszę:) piszcie też swoje ulubione ciasta,które robicie:)


Dzisiaj robiłam ,,Sernik budyniowy''(,przepis dostałam od koleżanki),jest pyszny,rozpływa się w ustach
Ciasto:
2 szkl m±ki,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
1/2 kostki margaryny,
1/2 szkl cukru,
2 jajka +1 żółtko
Wszystkie składniki zagnie¶ć i wyłożyć na blaszkę(25x35) z papierem do pieczenia
Masa budyniowa:
1 litr mleka,
3 budynie czekoladowe(bez cukru) + 1 niepełna łyżka cukru na każdy budyń.
Ugotować budyń i wyłożyć go na ciasto do wystygnięcia
Masa serowa
1/2 kostki margaryny,
1/2 szkl cukru,
500g serka homogenizowanego waniliowego,
3 jajka +1 białko z ciasta,
1 budyń ¶mietankowy
Miksujemy margarynę z cukrem,ucieraj±c dodajemy na przemian serek i żółtka,następnie wsypać budyń,wymieszać.Na koniec dodać ubit± pianę z białek,delikatnie wymieszać i masę wyłożyć na budyń.
Piec w 170 stopniach 50 minut(ja mam piekarnik gazowy)
Jak trochę ostygnie ciasto polewamy go polew± czekoladow±
5 łyżek masła,
5 łyżek cukru
rozpu¶cić,zdj±ć z ognia i dodać:
3 łyżki kakao
3 łyżki ¶mietany 18%( można dać 12%)
Mieszać do poł±czenia,trochę ostudzić i polać ciasto.Smacznego :) :)


elfka 11-11-2016 21:15

Robię to ciasto często,zawsze wychodzi i domownicy go bardzo lubi±

Makowiec japoński
Spód:
tortownica 24 lub 25 wyłożyć papierem do pieczenia,w sklepie s± okr±głe do tortownic
2 op herbatników petit(duże)
10 dag masła
Nadzienie:
puszka maku,
2 kwa¶ne jabłka - zetrzeć na tarce z dużymi oczkami(ja daję szar± renetę),
5 jajek,10 dag masła,1 łyżeczka proszku do pieczenia,
5 łyżek kaszy mannej,
polewa czekoladowa - wylać na ciepłe ciasto
Wykonanie:
Herbatniki drobno pokruszyć,wsypać do tortownicy i wymieszać ręk± z miękkim masłem.W naczyniu ubić całe jajka,dodać rozpuszczone ciepłe masło,cały czas miksować,dodać jabłka,kaszę mann±,proszek do pieczenia i po łyżce maku.Wymieszane wyłożyć na herbatniki,piec 60 min w 180 stopniach.
Smacznego:)

elfka 12-11-2016 10:43

Szarlotkę każdy lubi,podam przepis z którego ja robię,a może napiszecie jak Wy j± robicie:) Zapraszam kuchareczki do pisania:)

Szarlotka
3 szklanki m±ki,
3 jajka,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
1/2 szkl cukru do ciasta,
cukier waniliowy,
1/2 szkl cukru do białek,
1 kostka margaryny,
1 budyń waniliowy,
jabłka w słoiku(możecie dać swoje zrobione)
Wykonanie:
Na stolnicę wsypuję m±kę z proszkiem do pieczenia,zimn± margarynę,siekam j± nożem,dodaję żółtka i cukier.Szybko zagniatam(kruche ciasto nie lubi ciepła).
1/3 ciasta zamrażam(będzie na kruszonkę),resztę wylepiam blaszkę (25x35)z papierem do pieczenia.Ciasto nakłuwam widelcem i obsypuję bułk± tart±.Na ciasto kładę jabłka(obsypuję cynamonem).
Ubijam białko na sztywno,dodaję cukier i budyń.Wykładam na jabłka,zetrzeć kruszonkę na białko.Piec 1 godz w 180 stopniach.Smacznego:)

elfka 12-11-2016 18:10

Przepis który napiszę,ma różne nazwy,ale ja go nazywam

¦mietnik(pycha)
2,5 szklanki m±ki
1 kostka margaryny
4 żółtka,
2łyżeczki proszku do pieczenia,
cukier waniliowy
Z tych składników zagniatam ciasto i dzielę na 3 czę¶ci:
1czę¶ć ciasta wykładam na blaszkę(24x28)z papierem do pieczenia,w drug± wgniatam 1 łyżeczkę kakao,a 3 zamrażam.
Ubijam 4 białka na sztywno z 3/4 szklanki cukru,rodzynki sparzam,orzechy kroję na drobno(nie daję teraz, bo wnuk jest na nie uczulony)
Rodzynki i orzechy ł±cze ze sob±.
Na 1czę¶ć ciasta,kładę dżem ¶liwkowy lub z czarnej porzeczki(z innymi nie robiłam),
na to kładę 2 czę¶ć ciasta,póĽniej ubite białka,posypuję mieszank± bakaliow± i ¶cieram 3 czę¶ć ciasta.
Piekę w 180 stopniach ok 45 min.

elfka 12-11-2016 21:09

Czasami piekę łatwe,tanie i szybkie ciasto,robię go ok 10 minut i do piekarnika na 45 minut,trochę ostygnie i można już je¶ć :)

Babka górnicza
2 szkl m±ki,
1 szkl mleka,
1/2 kostki margaryny,
1 jajko,
1 szkl cukru,
2 łyżki dżemu(jaki macie w domu),
1/2 łyżeczki cynamonu,
1 łyżeczka kakao,
2 łyżeczki sody oczyszczanej,
rodzynki - sparzam,osuszam i obsypuję m±k±,
Wykonanie:
Do wyższej miski wrzucam,margarynę-miękk±,jajko,dżem,cukier,cynamon,kakao,wszystko ucieram.Następnie wsypuję m±kę z sod± na przemian z mlekiem,miksuję,na koniec sparzone rodzynki.Piekę 45 minut w 180 stopniach.Smacznego:)

Można polać ciasto polew± czekoladow±

elfka 13-11-2016 14:48

Fajny przepis na trochę inne ciasto ,które robię dla wnuków<3
Może macie swoje przepisy z warzyw,od dawna szukam ciasta z fasoli-sprawdzonego(nie z netu)

Ciasto marchewkowe
2 szkl m±ki,
1 szkl oleju,
1,5 szkl cukru,
4 jajka,
2 szkl startej marchewki-ok 3 marchewki,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
2 łyżeczki sody oczyszczanej,
2 łyżeczki cynamonu,
polewa czekoladowa-gotowa lub zrobiona
tortownica 24 lub 25 ¶rednica,
Wykonanie
Białka ubić na sztywno,następnie dodawać stopniowo cukier,żółtka,olej,ucierać.Następnie dodać stopniowo marchew,cynamon,m±kę przesian± z proszkiem i sod±.Ciasto przelać do tortownicy i piec 70 minut w 180 stopniach.Smacznego:)

Ciasto przed wlaniem do tortownicy jest rzadkie,ale tak ma być:D ,po upieczeniu jest bardzo dobre:)

hutkow 13-11-2016 15:51

Elfko kiedy¶ jadłem smaczne ciastka z orzechów,
jednak nie znam przepisu,może podrzucisz jaki¶ pomysł
s±siadko!z góry wielkie dzięki!:*

elfka 13-11-2016 18:36

Ja niestety nie robię ciasteczek ani nawet ciast z orzechami,bo wnuk jest na nie uczulony:( .
Ale dla Ciebie wszystko:* s±siedzie:) ,popytam koleżanki

Seniorki pomóżcie,kto ma przepis na ciasteczka z orzechów

elfka 15-11-2016 17:44

Moje koleżanki które się pytałam, nie robi± ciastek orzechowych:(. Jedynie jedna znajoma dała przepis,ale nie pamięta czy go robiła.Hutkow jeżeli zrobisz te ciastka to napisz czy były dobre.

Ciasteczka orzechowe
30dag m±ki,
10dag cukru,
1/2 kostki margaryny,
12 dag mielonych orzechów,
2 żółtka ugotowane,
1 surowe jajko
Ciasto zgnie¶ć,piec w 180 stopniach ok 15 minut

elfka 15-11-2016 18:08

Sernik z cytrynow± nutk±(pycha)
75 dag mielonego sera białego(ja daję ser z wiaderka President,uważam że jest najlepszy),
2 szkl m±ki,
szczypta soli,
cukier puder 2x po 3/4 szkl,
3/4 kostki masła,
5 jajek,
brzoskwinie w puszce,
2 budynie waniliowe,
skórka otarta z 1 cytryny - umyta i sparzona,
5 dag migdałów-płatki,
Wykonanie
Kruszonka
m±kę przesiewam na stolnicę,dodaję szczyptę soli,3/4 szkl cukru pudru,masło i 1 jajko.Szybko zagniatam ciasto.Połowę kruszonki rozsypuję w tortownicy natłuszczonej i posypanej m±k±,,dociskam ręk± i na ni± kładę pokrojone brzoskwinie.Resztę kruszonki wkładam do lodówki.
Masa
Przekładam twaróg z wiaderka do wysokiej miski,dodaję pozostałe 3/4 szkl cukru pudru i suchy budyń,ucieram na gładk± masę.Dokładam 4 jajka,skórkę otart± z cytryny,dokładnie mieszam.Masę wykładam na kruszonkę,na wierzch posypuję kruszonk± z lodówki i płatkami migdałowymi.Piekę 60 minut w 185 stopniach(piekarnik gazowy).
Po wył±czeniu piekarnika zostawić ciasto do wystygnięcia

hutkow 15-11-2016 18:48

Cytat:

Napisał elfka
Moje koleżanki które się pytałam, nie robi± ciastek orzechowych:(. Jedynie jedna znajoma dała przepis,ale nie pamięta czy go robiła.Hutkow jeżeli zrobisz te ciastka to napisz czy były dobre.

Ciasteczka orzechowe
30dag m±ki,
10dag cukru,
1/2 kostki margaryny,
12 dag mielonych orzechów,
2 żółtka ugotowane,
1 surowe jajko
Ciasto zgnie¶ć,piec w 180 stopniach ok 15 minut

Dziękuję dobra kobieto,będę próbował bo już mam kilka pomysłów,o Twoim dobrym sercu może kiedy¶ Ci przypomnę!:* ;)

elfka 15-11-2016 18:51

Ciasto bananowe
4 banany dojrzałe(80 dag),
1,5 szkl m±ki,
1 łyżeczka sody oczyszczonej,
1 szkl cukru,
szczypta soli,
1/4 kostki masła,
5dag rodzynek-sparzone i osuszone,
1 jajko
Banany rozgnie¶ć widelcem,wsypać cukier,przenie¶ć do drugiej wyższej miski.Mieszać mikserem.Dodać m±kę z sod±,jajko,sól,roztopione masło,sparzone rodzynki.
Piec w keksówce 1godz i 20 minut w 180 stopniach.Smacznego:)

elfka 16-11-2016 22:48

Ciasto czekoladowe
1/2 kostki czekolady gorzkiej,
200 g margaryny,
4 jajka,
1 szkl m±ki,
1 szkl cukru,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
2 łyżki kakao,
1 łyżeczka cukru waniliowego,
polewa czekoladowa
Margarynę rozpu¶cić,czekoladę pokroić na drobne kawałki.Białka ubić na sztywno.Żółtka ubijać z cukrem i cukrem waniliowym przez ok 1 minutę,następnie wlać ciepł± margarynę,wsypać m±kę z proszkiem do pieczenia,miksować.Następnie dodać pianę,delikatnie wymieszać,dodać kakao i kawałki czekolady,wymieszać.Piec 40-50 minut w 200 stopniach.
Polać ciasto polew± czekoladow±:) :)

elfka 17-11-2016 21:52

Makowiec ze ¶liwk±(pycha)
1 puszka maku - dobrze ods±czyć i poł±czyć z 4 łyżkami kaszy mannej,
5 jajek - białka ubić na sztywno,
1/2 kostki masła (miękkie),
3 łyżki cukru,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
3 kwa¶ne jabłka - obrać : 2 zetrzeć na grubej tarce,a 1- pokroić na półplastry,wszystkie jabłka skropić sokiem z 1/2 cytryny,
2 łyżki miodu płynnego,
po 6 szt suszonych: ¶liwek,moreli - pokroić w paski,
gar¶ć rodzynek-namoczyć i ods±czyć,
Wykonanie
Żółtka utrzeć z cukrem na puch,następnie dodać masło,miksuj, dodawać stopniowo mak z kasz± mann±,miksuj.Dolać miód,wsypać bakalie,starte jabłka i wymieszać.Na końcu delikatnie masę poł±czyć z pian± z białek.Tortownicę natłu¶cić,wyłożyć papierem do pieczenia i włożyć 1/3 ciasta,na wierzch położyć pokrojone jabłka i dołożyć resztę ciasta.Wyrównać ciasto i piec 50 minut w 180 stopniach.Smacznego:)

elfka 19-11-2016 17:00

Keks(bardzo dobry)

1 kostka margaryny (Kasia),
1,5 szkl m±ki,
3/4 szkl cukru pudru,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
1 cukier waniliowy,
5 jaj,
gar¶ć: suszone morele,¶liwki,rodzynki(pokroić drobno) lub kupić mieszankę keksow±,

Margarynę zmiksować z cukrem,następnie dodać żółtka,cukier waniliowy,mieszać.Do tej masy dajemy stopniowo m±kę z proszkiem do pieczenia.Na koniec mieszania dodać bakalie i pianę z ubitych białek.Piec w ¶redniej keksówce ok 60 minut w 180 stopniach.
Po upieczeniu można posypać cukrem pudrem lub polać polew± czekoladow±.Smacznego:)

elfka 24-11-2016 18:20

Keks bananowy z czekolad±
1,1/3 kostki margaryny Kasia,
1/2 szkl cukru pudru,
1,5 szkl m±ki,
2 łyżki miodu,
2 jajka,
2,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
100 g czekolady gorzkiej,
2 banany
Margarynę miksować z cukrem,jajkami i miodem na puszyst± masę.Partiami dodawać m±kę z proszkiem do pieczenia.
Banany i czekoladę drobno kroimy i dodajemy do ciasta.Delikatnie wymieszać.Wylać ciasto do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia i piec 60 minut w 170 stopniach.Smacznego:)

elfka 24-11-2016 18:32

Makownik
1 puszka maku,
10 dag rodzynek,
2 jajka,
1 łyżka wódki
Ciasto
1 kostka margaryny Kasia,
4 jajka,
1 szkl cukru,
1,5 szkl m±ki,
1 łyżeczka proszku do pieczenia.

Masę makow± przekładamy do miski dodajemy rodzynki,jajka,wódkę.Dobrze mieszamy.

Margarynę ucieramy z jajkami i cukrem na puszysto.Dodajemy m±kę z proszkiem do pieczenia.Ucieramy.Ciasto wkładamy do dwóch keksówek po połowie,na ¶rodek każdej łyżk± wykładamy po połowie masy makowej.Piec 60 minut w 180 stopniach.Smacznego:)

elfka 24-11-2016 18:42

Kremowy budyniowiec
35 dag herbatników,
1 kostka masła lub 1/2 kostki masła i 1/2 kostki margaryny,
1/2 szkl cukru,
4 banany,
3 budynie waniliowe(bez cukru)+ 4 szklanki mleka = ugotować i wystudzić(żeby nie zrobił się kożuch to garnuszek przykryć i zdj±ć przykrywkę jak będzie ciepły)
2 galaretki pomarańczowe - rozpu¶cić w 3 szklankach wrz±cej wody

Masło ucieramy z cukrem,dodajemy po łyżce budyniu,ucieramy.Na dno prostok±tnej tortownicy kładziemy herbatniki,następnie warstwę masy i cienkie plasterki bananów,znowu herbatniki.Robimy tak do skończenia masy budyniowej,na ostatni± warstwę wylewamy tężej±c± galaretkę i wstawiamy na noc do lodówki.Następnego dnia herbatniki zmiękn± i będzie pyszny deser.Smacznego :)

elfka 24-11-2016 18:46

Ciasto kakaowe
1/2 margaryny,
250 ml mleka,
1 szkl m±ki,
1/2 szkl cukru,
1 jajko,
1 łyżeczka sody oczyszczanej,
1 łyżeczka cynamonu,
2 łyżki kakao,
4 łyżki dżemu
Margarynę roztopić i ostudzić.Do dużej miski przesiać m±kę z sod±,dodać cukier,cynamon,kakao.
Do drugiej miski wlać mleko,wbić jajko i dołożyć dżem.Wlać roztopion± margarynę.T± mieszankę poł±czyć z suchymi składnikami.Ciasto przełożyć do natłuszczonej keksówki,piec w 180st przez ok 40min(do suchego patyka).

elfka 24-11-2016 18:50

Całoroczne ciasto z owocami
4 jajka,
1 szkl cukru,
2 szkl m±ki,
1 kostka margaryny,
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia,
owoce: wszystkie sezonowe(¶liwki aby nie opadły na dno ciasta,kładę skórkami do dołu)

Ubić pianę z białek z cukrem na sztywno,następnie dodać żółtka,miksować.Dodać m±kę z proszkiem do pieczenia i na koniec wlać ciepł± rozpuszczon± margarynę,wymieszać(cały czas miksować) .Ciasto wylać do blaszki,na wierzch położyć np truskawki(bez szypułek,umyte i ods±czone). Piec w 180 stopniach przez 45 minut.Smacznego:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.