Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-138.html)
-   -   Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-piekne-wlosy-mocne-paznokcie-zdrowa-cera-jak-to-osiagnac-komentarze-635-print.html/)

Basia. 28-03-2007 15:20

Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze
 
Komentarz do artykułu: Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć
--------------------
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.

an_inna 28-03-2007 15:54

Cytat:

Napisał Basia
Komentarz do artykułu: Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć
--------------------
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.

A ja dwa razy w roku (wiosna-jesień) robię kurację tabletkami H-Panthoten. Też działa!

arczia 28-03-2007 16:17

działa też Salfazin :)

akusia 30-03-2007 19:27

Mam duży problem z włosami (wypadają i to strasznie) oraz z paznokciami. Robiłam rózne rzeczy i nic.Basiu wypróbuje twój przepis i zobacze jaki będzie efekt.Pozdrawiam.:D

Nika 30-03-2007 19:37

Miałam wielki problem z paznokciami-łamały się i rozdwajały.jak zaczęłam myć gary i resztę w rękawiczkach-pomogło/ nie lubiły ludwika/

Basia. 30-03-2007 19:49

Cytat:

Napisał nika
Miałam wielki problem z paznokciami-łamały się i rozdwajały.jak zaczęłam myć gary i resztę w rękawiczkach-pomogło/ nie lubiły ludwika/

To prawda, nakładaj sobie na paznokcie odżywkę przed malowaniem. Lakier stanowi warstwę ochronną dla paznokci.

seniorita 17-06-2009 11:24

skrzypowita powinna pomóc by mieć mocne włosy

weronika1 17-06-2009 19:50

Basia | 15:20:28, 28-03-2007 | | Cytuj
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.

Potwierdzam: przez pół roku piłam pokrzywę i skrzyp. Przestały mi wychodzić włosy. Po kilkumiesięcznej przerwie - według zaleceń lekarzy, znów piję pokrzywę i skrzyp. Nie mam problemu z wypadaniem włosów, równiez paznokcie mam zdrowe. Zioła piję zamiast herbaty - (dostępne expresowe).
Pokrzywa jest moczopędna, zdrowa na nerki i posiada mikroelementy. Kiedyś poleciła mi ją pewna p.doktor na nerki. A ja polecam tym, którym wypadaja włosy - sprawdzone

Iza_bella 17-06-2009 20:36

Cytat:

Napisał Basia


A ja praktycznie nie robię nic -
i mam piękne włosy
mocne paznokcie
i zdrową cerę

:D . No niezupełnie tak, ale
- włosy farbuję, paznokcie maluję, cerę nawilżam.
I nie łykam żadnych suplementów.
;)

ansty 18-06-2009 16:21

Tak to już jest, że w pewnym wieku-po menopauzie zaczynają nam wypadać włoski i tu i tam-cichutko,niezauważalnie.Kiedy się zorientujemy że fryzura już nie taka jak dotąd-pędem do apteki po coś szybko skutecznego.O skrzypie wiem dawno, ale o pokrzywie nic nie wiem.A rośnie tego wokoło masa. Podobno lepsza niż ekspresowa jest naturalna-zrywane same wierzchołki młodych pokrzyw, zalewane wrzątkiem i pite .Jak toto smakuje jeszcze nie wiem, ale poszukam młodych pokrzyw-obiecuję. Ostatnio stwierdziłam właśnie, że człowiek na starość głuchnie, ślepnie, łysieje i czasem głupieje/patrz ślub Łapickiego/.Pozdrawiam !!http://www.iv.pl/images/z2uo4ixjotcrsclbwj_thumb.gif

ansty 18-06-2009 16:22

Oj - nie chce was cmoknąć-szkoda!!

Anielka 18-06-2009 16:28

Chce,chce tylko sie wstydzi,ale juz jest oki.http://img3.imagebanana.com/img/ywam...otcrsclbwj.gif

Jadzia_G 18-06-2009 17:00

Aniu
 
Cytat:

Napisał Styrcz Anna
Tak to już jest, że w pewnym wieku-po menopauzie zaczynają nam wypadać włoski i tu i tam-cichutko,niezauważalnie.Kiedy się zorientujemy że fryzura już nie taka jak dotąd-pędem do apteki po coś szybko skutecznego.O skrzypie wiem dawno, ale o pokrzywie nic nie wiem.A rośnie tego wokoło masa. Podobno lepsza niż ekspresowa jest naturalna-zrywane same wierzchołki młodych pokrzyw, zalewane wrzątkiem i pite .Jak toto smakuje jeszcze nie wiem, ale poszukam młodych pokrzyw-obiecuję. Ostatnio stwierdziłam właśnie, że człowiek na starość głuchnie, ślepnie, łysieje i czasem głupieje/patrz ślub Łapickiego/.Pozdrawiam !!http://www.iv.pl/images/z2uo4ixjotcrsclbwj_thumb.gif

Bardzo trafnie to ujęłaś. Wprawdzie on nie łysieje ale pod tą czupryną ???!!!

rossa 18-06-2009 17:35

Skrzypowita jest bardzo skutecznym środkiem na dolegliwości, o których mowa wyżej. Obecnie w sprzedaży znajduje się skrzypowita dodatkowo wzbogacona wit. E. Polecam również preparat silica firmy NATUREL wypróbowany przeze mnie z dobrym skutkiem. Chcę jednak powiedzieć, że włosy mogą wypadać również z powodu długotrwałego stresu, wtedy trzeba swoją dietę wzbogacić o magnez oraz selen.

babubia 30-07-2009 23:06

no właśnie tak było u mnie. jakis czas temu miałam dość stresujący okres i włosy sypały mi się na potegę. dopiero jak wszystko wrociło do normy i ten stresujący okres minął to znalazłam w aptece Onozis i aptekarka powiedziała, że zawiera aminokwasy siarkowe i ogolnie super działa w okresie menopauzy. dałam się jej w końcu namówic i nie żałuje, bo i cera się poprawiła i włosy jakieś zdrowsze mam.

basialwica 06-09-2009 01:49

Kochane dziewczyny.To jakie macie włosy, skóre czy paznokcie zależy przede wszystkim od trybu życia jakie prowadzicie. Stres, nieprzespana noc, alkohol i tytoń nie są naszymi przyjaciółmi. Mam 55 lat, jestem po chemii, radioterapii i mam piękne długie i bardzo gęste włosy. Faktem jest to że, dziedziczymy urodę a więc włosy też. Jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że jem dużo ryb, selera i czerwone buraczki. Czasami wspomagam się tranem zwłaszcza na wiosnę...teraz dopiero doceniam co to jest mieć zdrowy wygląd. Pozdrawiam ciepło.

leluri 06-09-2009 10:32

Cytat:

Napisał basialwica
Kochane dziewczyny.To jakie macie włosy, skóre czy paznokcie zależy przede wszystkim od trybu życia jakie prowadzicie. Stres, nieprzespana noc, alkohol i tytoń nie są naszymi przyjaciółmi. Mam 55 lat, jestem po chemii, radioterapii i mam piękne długie i bardzo gęste włosy. Faktem jest to że, dziedziczymy urodę a więc włosy też. Jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że jem dużo ryb, selera i czerwone buraczki. Czasami wspomagam się tranem zwłaszcza na wiosnę...teraz dopiero doceniam co to jest mieć zdrowy wygląd. Pozdrawiam ciepło.

dziedzictwa genetycznego, usposobienia, a i trybu życia czasami nie można zmienić i wówczas ratują suplementy.
na wypadające włosy używałam swego czasu placentę, dobry też jest radical w ampułkach.

Henryk01 03-10-2009 23:43

jedzenie ryb pomaga drogie panie :)

ewelina55 05-10-2009 00:54

Włosy, cera, paznokcie są zwierciadłem wnętrza. Wszelkie zewnętrzne odżywki, balsamy etc. poprawiają tylko naruszoną strukturę włosa. Czasami włos jest tak mechanicznie uszkodzony np. rozjaśnianiem, trwałą, że tylko pomoże strzyżenie.
Ale, gdy włosy wypadają z cebulkami, to należy zwrócić uwagę, czy nie jest to łojotok. Wóczas pomaga bardzo częste mycie i maseczki czyszczące skórę, do tego wewnętrznie ziołowe tabletki seboradin na bazie czarnej rzepy. Jest też wiele innych przyczyn chorobowych i tu pomoże tylko lekarz. Nie pomoże, żadne cudowne mazidło, jak się coś dzieje w organiźmie. Po wyleczeniu przyczyny, kondycja włosów, cery i paznokci się samoistnie poprawia. Dodam jeszcze, że bardzo korzystnie działa na włosy i cerę spacer podczas deszczu i mgły. Natomiast ciężkie czapy, niewietrzone, nagrzane pomieszczenia powodują suchość, łamliwość i elektryzowanie się włosów.
Jak w domu nie ma zmywarki, to przed użyciem płynu należy przed i po dobrze nasmarować ręce. A wogóle rękawiczki chirurgiczne są zabezpieczeniem rąk.

helena62 05-10-2009 06:53

Witam, mam problemy z włosami po całkowitym usunięciu tarczycy , włosy mocno mi ostatnio wypadają co mi radzicie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:16.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.