Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 11-07-2012, 16:10
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Rozgrzeszenie? - zależy dla kogo!


Cytat:
- Byłam świadkiem na ślubie brata, stało się jednak coś okropnego - ksiądz nie dał mi rozgrzeszenia – mówi Basia i opowiada o swoim osobistym dramacie. W końcu i tak zdecydowała się iść do Komunii. Podobny los spotyka wielu Polaków.
- Jestem katoliczką, wierzę w Boga, więc oczywiste było dla mnie to, że muszę pójść przed tym wydarzeniem do spowiedzi. No i chciałam przyjąć Komunię świętą. Stało się jednak coś okropnego - ksiądz nie dał mi rozgrzeszenia. Przyznałam się do tego, że żyję w konkubinacie. Byłam zła i rozżalona, ale i tak postanowiłam pójść do Komunii. Ostatecznie to Bóg mnie ocenia i wydaje mi się, że nie jestem grzesznikiem, któremu miałby nie wybaczyć, więc nie żałuję swojej decyzji. A następnym razem, jeśli w ogóle pójdę do konfesjonału, to na pewno o swoim związku nie wspomnę - opowiada Basia, studentka z Krakowa.
Cytat:
Ludzie unikający regularnej spowiedzi stają czasem w obliczu wyjątkowych sytuacji, w których wymagana jest tak zwana spowiedź generalna. Często dotyczy ona narzeczonych w przeddzień ślubu. Niejednokrotnie staje się ona traumą i odsuwa młodych od wiary. - Nikt nigdy mnie tak nie potraktował jak ksiądz przed moim ślubem. Wyzwał mnie od grzesznic i łajdaczek! Przeżyłam upokorzenie, które było wielkim rozczarowaniem i przerodziło się w gniew. To była moja ostatnia spowiedź! - opowiada rozgoryczona Anna. Temat seksu, który dawno przestał być kontrowersyjny w popkulturze, w Kościele nadal jest kwestią problematyczną. Współczesne pokolenie raczej otwarcie przyznaje się do współżycia przedmałżeńskiego, które według Kościoła uznawane jest za grzech. Miłość kobiety i mężczyzny jest wielowymiarowa. Zakładając, że zsyła ją sam Bóg, ciężko jest zrozumieć, dlaczego miałaby być grzeszna. Jakkolwiek zdarzają się spowiednicy, którzy życzą przyszłym małżonkom szczęścia na nowej drodze życia i nie posyłają ich do czeluści piekieł z powodu okazywanej sobie czułości, tak istnieją również ci, którzy stanowią ich przeciwieństwo. Księża bywają mało dyskretni, zadają bardzo intymne pytania, często nie ukrywając swojej pogardy dla penitentów.
http://religia.onet.pl/publicystyka,...tml#fp=religia
Odpowiedź z Cytowaniem