Wyświetl Pojedyńczy Post
  #83  
Nieprzeczytane 30-08-2012, 01:03
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Lila

Muszę się jeszcze odnieść do linku który podałaś a nie chciałem pisać "elaboratów" pisząc jeszcze o nim.
Ludzkość od zarania pełna jest różnych mordów,mniejszych czy większych, popełnianych z różnych przyczyn co jednak nie budzi tylu emocji jak te które wykonano rękami Rosjan w czasie rewolucji i w okresie stalinizmu.Przypomnę, że już biblia wspomina o "rzezi niewiniątek" a uczyliśmy sie o rewolucji francuskiej,o gilotynach, słyszeliśmy o pogromie Ormian, że o obozach koncentracyjnych już nie wspomnę, chociaż Niemcy to kultura i nauka chyba największa w dziejach. My też nie mamy czym się chwalić bo, że była Bereza , że był obóz w Strzałkowie gdzie tysiące jeńców sowieckich podobno zmarło "na gruźlicę" zapewne wiesz.Na kanwie każdego z tych "zdarzeń" można zrobić "łzawy" film i dopisać dowolny komentarz.Ale obiektywnie oceniając Rosję czy to "carską" czy już w okresie stalinizmu trzeba stwierdzić, że miała więcej humanitaryzmu niż obecnie USA gdyż przestępców i przeciwników politycznych (prawdziwych czy urojonych?) głównie skazywali i wywozili na Sybir a nie skazywali na śmierć lub odsiadkę w Guantanamo (10 lat bez żadnego sadu?) co w XXI wieku wydaje się wprost niepojęte.
Wiem, że to nie na temat tego wątku ale musiałem odpowiedzieć gdyż mogło by się wydawać, że linka nie przeglądnąłem a podawał go nie byle kto tylko "moderator"
Odpowiedź z Cytowaniem