Wyświetl Pojedyńczy Post
  #126  
Nieprzeczytane 12-09-2012, 15:59
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Katyń raz jeszcze.W całym moim życiu nigdy z ust mojej rodziny,tej dorosłej gdy ja byłem młody nie padły inne słowa jak takie, że zbrodni dokonali sowieci.Tak byłem wychowany i w to nadal wierzę ale jak to bywa na starość, wiedząc, że nic w Świecie nie dzieje się bez przyczyny a szczególnie teraz gdy USA "odtajniły" swoje dokumenty dotyczące tej zbrodni, zacząłem się zastanawiać dlaczego teraz?Odpowiedzi która mógłbym tu opisać nie znalazłem, ale może najpierw trochę genezy Katynia. Otóż 22 czerwca 1941 roku Niemcy realizując "Plan Barbarossa" napadają na ZSRR, swojego dotychczasowego sojusznika."Blitzkrieg" i przewaga zaskoczenia,doświadczenia i techniki wojennej powoduje, że już w połowie lipca 1941r.rozpoczyna się bitwa o Smoleńsk a 1 września 1941r linia frontu znacznie przesunęła się na wschód, obejmując również obszar Katynia.W zimie 1941/42 toczą się krwawe walki o zdobycie Moskwy i w tym czasie następuje zahamowanie Niemieckiego impetu a siły zaczynają się wyrównywać. Na tyłach armii Niemieckiej znajduje się podbita Polska dla której każde niepowodzenie Niemców na froncie wzbudza falę entuzjazmu a nawet pewną sympatię dla Rosjan.Zaczyna również być aktywny front ogólnie pojętego oporu tym większy im większe są Niemieckie represje wobec Polaków. Po zatrzymaniu parcia Niemców na kierunku centralnym (Moskwa), Niemcy całą siłę kierują na froncie południowym i od 19 sierpnia 1942 roku siłami 6 Armii liczącej około 1 miliona żołnierzy atakują Stalingrad gdzie również napotykają bardzo silny opór a w listopadzie 1942 roku rozpoczyna się kontrofensywa Rosjan w wyniku której 6 Armia znajduje się w okrążeniu.Te wiadomości docierają do nas Polaków dodając nam sił i wiary w upadek hitlerowskich Niemiec wzmagając jednocześnie dywersję na drogach zaopatrzenia Armii Niemieckiej na wschodzie.Drugiego lutego 1943 roku 6 Armia Niemiecka pod dowództwem marszałka Paulusa poddaje się Armii Czerwonej co zmusza do ujawnienia tego faktu Goebbelsa a Polacy szaleją ze szczęścia.Groby w Katyniu zostały podobno odkryte już pod koniec 1942 roku ale dopiero 17 lutego 1943 roku,już po klęsce pod Stalingradem Niemcy na podstawie (podobno?) wskazań dwóch rosyjskich chłopów przystepują do ujawnienia tego faktu i z całej Europy na miejsce ekshumacji przywożą expertów powołanych przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż.Zostaje znalezione ok.4150 zwłok zachowanych w dobrym stanie (ziemia gliniasta i nawodniona),zabitych w mundurach Polskich i mający przy sobie sporo różnych drobnych przedmiotów w tym listy do rodzin (niewysłane) datowane z kwietnia 1940 roku.Ofiary były zabite strzałem w tył głowy, amunicją produkcji niemieckiej a na zbiorowych grobach były posadzone drzewa.O tych znalezionych,masowych grobach propaganda Niemiecka bębniła na cały Świat pokazując szczególnie nam,Polakom jakimi mordercami są Rosjanie którzy do tej pory budzili tyle sympatii.Według "wikipedii" i innych źródeł, masowe groby odkryli w październiku 1941r.podobno? dwai polscy robotnicy pracujący w organizacji Todt (organizacja ta prowadziła różne prace na rzecz armii Niemieckiej m/n budowała wszelkie fortyfikacje itp.prace ziemne,tylko ciekawe co w tym miejscu i czasie tam robili?).
Ze znanych i ujawnionych do tej pory dokumentów, morderstwo popełniono na rozkaz Stalina i członków tzw.politbiura.Nie wykonanie takiego rozkazu groziło kara śmierci dlatego ciekawe jest czemu ostatni transport jeńców Polskich do Katynia nie został wysłany? (395 jeńców) i trafił do obozu w Juchnowie.
Armię Polską w ZSRR rozpoczęto formować po sierpniu 1941 roku i w okresie końcowym,przed jej wyjściem do Iranu liczyła w sumie ponad 76 tys.żołnierzy. W momencie wyjścia razem z Armią wyszło ponad 45 tys. cywili.
Na temat tej zbrodni powstało wiele dokumentów historycznych,literackich,wiele dokumentów ujawniono z których jasno wynika kto za zbrodnię odpowiada ale i tak zostało wiele wątpliwości i pytań na które brak jasnej i wyraźnej odpowiedzi a to powoduje, że cała ta zbrodnia postawiła ogromny mur pomiędzy nami i Rosjanami co na pewno służy nie nam i Rosjanom a raczej Niemcom.
Odpowiedź z Cytowaniem