Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 16:27
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Podałaś dwa linki i świetnie./ ..... /
1. A co do gener ,jest to nowa gałęź, a być może tylko gałązka wiedzy z grupy nauk społecznych - gałązki czasem usychają. Takich teorii jest wiele, czas je weryfikuje.
2. Kiedy słucham histerii kleru, to przypominają mi się losy Giordano Bruno,Galileusza i wielu innych np losu kilku kobiet z Salem, że nie wspomnę o tym, że jeszcze z początkiem bodaj XX wieku, KK był przeciwny transfuzjom i przeszczepom.
Więc z tą mądrością,przezornością i racją KK, to różnie bywało. /..../.
ad1: Dla mnie to raczej inspiracja do poszerzenia horyzontu historycznego i kulturowego w naukach społecznych nie tylko z europejskiego podwórka.
Może warto wyjść po za Wikipedia i zapoznać się z faktem, że w starożytnej Grecji- zwłaszcza w Sparcie zachowania homoseksualne miało powszechną akceptację społeczną w ich uwarunkowaniach choć nie znali pojęcia "gender". Mnie to nie podnieca, ale może warto wiedzieć sdkąd się wzięły nierówności płci choćby w interpretacji wielu zachowań lansowanych przez KK?

2. Po co te dymy i po co ten hałas bez umiaru i proporcji?
a/ Dla straszenia tysięcy prostodusznych obco brzmiącym słowem którego szerszej definicji nigdy nie poznają w innej wersji niż Radio Maryja i interpretacji proboszcza?
b/ Może jest to gałązeczka systemu paranoi politycznej, straszenie żelaznym wilkiem dla konsekwentnego dzielenia narodu i trzymanie przestraszonych w histerii "oblężonej twierdzy"? Zasada "dziel i rządź" stosowna jest od tysięcy lat. Dlaczego ma się nie sprawdzać i dzisiaj - zwłaszcza w odniesieniu do tych co nawykowo słuchają wyłącznie RM i TV Trwam? Przecież to jedyna ostoja prawdy i mądrości. Co tam nauka, co tam filozofia! Cieszmy się z tego, że KK zrehabilitował Galileusza i nie spalił na stosie Kopernika który też był proboszczem!!
Odpowiedź z Cytowaniem