Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 23:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 413
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
Jarosławie II w poście #8 napisałem "zachowania homoseksualne" w Sparcie, bo w tym państwie mieście zdolność do obrony była realizowana w stylu głębokiej militaryzacji mężczyzn w koszarach w wieku od 7 lat do wieku dorosłego /już nie pamiętam ile po 30-ce/. Po zakończeniu tego wieku obowiązku obywatelskiego wojownik dopiero mógł się żenić i mieć dzieci. W okresie zmilitaryzowania małżeństwo dzieci i dom mogły by wpływać niekorzystnie na jakość ich służby i poświęcenia dla doskonalenia sprawności bojowej. Podobną funkcję spełnia w KK celibat.... W Atenach nie było takich rygorów militarnych, ale mieli flotę handlową gdzie o kobiety też nie było łatwo...
A więc jeśli chodzi o Spartę to było to raczej "gdy się nie ma co się lubi...itd". Starożytna Grecja upadła, gdyż podbił ją Rzym
który dominował nad Grecją techniką broni stalowej nad greckim brązem. Przejęli od nich kulturę, sztukę i naukę a zdystansowali Grecję przez prawo, strukturę administracyjną dużego państwa i technologię wojskową opartą o stal i konnicę. Reszta to fakty, ale marginałki.
No faktycznie stal i konnica zdecydowała i Rzym bez pederastów. Jak to dobrze, że są dokumenty. Ale popatrz jakie to nieuczciwe, ja się uczyłem Historii Starożytnej w ósmej klasie ogólniaka i nic tam takiego nie pisali a teraz mówią o wyborze płci w przedszkolu. Widocznie teraz "ludzie" w przedszkolu wcześniej dojrzewają. To wszystko przez ten "wiatr" z zachodu, bo u naszych wschodnich sąsiadów nie tolerują ani pederastów ani ekologów. Jak to dobrze, że nam się udało wyzwolić z niewoli.....aby wpaść w następną. Tak z własnego doświadczenie (absolutnie nie gejowskiego) powiem, że UNIA pozwala wpuszczać do wody tylko jednego karpia na hektar. To faktycznie wolę już współczesną Grecję nie mówiąc o Starożytnej.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem