Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1606  
Nieprzeczytane 12-01-2014, 17:40
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Powiem tak.
Jeśli ktoś sobie nie zdaje sprawy ile dzisiaj kosztuje utrzymanie i leczenie zwierząt w lecznicach to powiem w przybliżeniu, przeciętnie co pół roku przeciętną emeryturę nie tak jak w USA. Wiem, bo u mnie w domu jest zawsze dwoje piesków i im starsze tym droższe w utrzymaniu. A dzisiejszy przeciętny emeryt dziennie woli zrobić kilka kilometrów i obejść dziesięć sklepów gdzie kupi coś o 50 groszy taniej. Takie są realia. Przedszkole dla zwierząt wiąże się z dobrą kondycją zdrowotną seniora, czasem wolnym i jeszcze paroma kłopotami. Może mi ktoś powiedzieć co wtedy jak na spacerze się urwie albo pogryzie dziecko lub innego psa? Papier wszystko przyjmie, życie już mniej.

I pewno masz rację.
Ale myślę o takim doraźnym pilnowaniu pieska i takiego,którego mogłabym utrzymać na smyczy.Chociaż u mnie jest zrobiony ładny wybieg /ogrodzony z torebkami i koszami na odchody//dla psów ,gdzie mogą pobiegać i się pobawić.
Ze utrzymanie psów jest drogie to wiem,bo w moim rodzinnym domu zawsze był pies.W moim, dokąd było na troje,potem dwoje też.Ale teraz kiedy jestem sama to raz nie stać mnie a po drugie kłopoty ze zdrowiem nie pozwalaja na stałe mieć zwierzaczka.
A przedszkole i tak chyba lepsze niż biedne wyjące psy pozostawiane w domu na cały dzień lub noc.
Niemniej ciągle wydaje mi się,że każdy posiadacz psa powinien zdawać egzamin z troski czy coś podobnego.
Jak patrzę jak ludzie traktują swoje psiaki to czasami ...eh słow szkoda.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem