Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2566  
Nieprzeczytane 27-06-2014, 10:23
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Ja bym tak łatwo nie odpuściła. Bo widzisz - to nie była znajomość na siłę.

Jolino - to nie odpuszczaj.
Anna ma rację, jeśli Cię ktoś szanuje, to przystaje na Twoją propozycję zerwania znajomości.
Ale jeśli jest przyjacielem, to drzwi nie zamyka.
Ty prosiłaś o zerwanie, Ty musisz do tych drzwi ponownie zapukać. Nie czekać, aż zostaniesz wezwana.
Bo jakim cudem ten ktoś ma wiedzieć, że zmieniłaś zdanie?
Jeśli były emocje, nagabywanie, naleganie, molestowanie, te emocje tylko podsyca.
W takiej chwili trzeba się zatrzymać, o krok wycofać, poczekać aż druga strona się wyciszy.

Przyjaźń nie mija w jednej chwili, czasami wraca po latach, choć po drodze zdarzały się sztormy i trzęsienia ziemi.
Bywa, że po 20 latach spotykasz człowieka - niby odmieniony, ale coś w nim bliskiego - i możesz z nim posiedzieć, pomilczeć, i każda komórka w twoim ciele się relaksuje....

Prawdę powiedziawszy, niepokoi mnie tylko to Twoje oczkiwanie znajomości na wyłączność.
Co to znaczy, że chcesz być dla przyjaciela jedyną, a nie jedną z wielu?
Przyjaźń to wyróżnienie kogoś z tła.
Wiesz, że za jego plecami jest wiele osób, ale wszyscy stają się mgłą, jego zaś widzisz wyraźnie.
Oczekiwanie wyłączności, to stworzenie sobie przeszkody nie do przebycia.
Nie da się poznać osoby, która nie miała przyjaciół, która przyjaciół nie poszukuje, a tej, która by dla mnie porzuciła przyjaciół, chyba bym nie zaufał.
To znaczy, da się, ale to byłałby osoba tak głęboko samotna, tak pojedyncza, że wymagałaby opieki, uwagi i troski, nie byłaby w stanie pomóc Tobie.
I z pewnością bałaby się - jeśli weszłaby w relację - ją utracić. To byłaby ciągła walka z lękiem.

Przyjaźni należy szukać pośród ludzi towarzyskich, którzy potrafią się przyjaźnić i to lubią.
A gdy się od nich tego nauczysz, można wyjść do odludków - samotników - zamkniętych w sobie, skupionych na swoim bólu.
Pośród zjadziesz wyjątkową duszę, ale musisz jej zanieść przyjaźń, zanim ją otrzymasz.

Zachęcam - napisz do dawnej znajomości - odnów ją, odbuduj - nie oczekuj magii - ale zrób krok w jej stronę.
I co najważniejsze - okaż cierpliwość i daj jej czas na regenrację.
Odpowiedź z Cytowaniem