Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 17-06-2015, 01:48
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał Rachela
http://www.iv.pl/images/80417853250051581658.jpg
"Polska w ruinie", "Polskę trzeba odbudować". Twierdzi tak coraz więcej osób, jednak, jak dobitnie udowodnił Mateusz Damięcki, ograniczają się jedynie do wąskiego wycinka rzeczywistości.
Krytyczna diagnoza Andrzeja Dudy: "Polska jest w ruinie" odbiła się głośnym echem. Przykłady? Abp Gocłowski nazwał prezydenta elekta "nieuczciwym i nieszczerym", premier Ewa Kopacz wprost zwróciła się do niego na konferencji, aby wytłumaczył się z słów, a internet... A internet odpowiedział, jak zwykle w punkt - serią memów. Tytuł mistrza ciętej riposty powinien jednak naszym zdaniem powędrować do Mateusza Damięckiego.
Z cyklu: "Polska w ruinie".
I co ja mam teraz zrobic??? Jestem przerażony - schody na Centralnym działały, z przyzwyczajenia omal nie wywinąłem orła chcąc zejść w trakcie, kiedy one już się poruszały ... Jade obrzydliwym pociągiem, o zgrozo! jest bezczelnie nowoczesny, chamsko czysty, mam żenująco dużo miejsca na nogi, co powoduje mą konfuzję i wywołuje lęk egzystencjalny. Mój i smutnych współpasażerów. Za oknem straszny zielony las, okrutnie żarzące slonce, ohydne maki i chabry na niepokojąco przestronnych polach - ale to akurat nie wina polityków, cóż , niestety, po prostu taki mamy klimat. Co robic? Jak żyć? I tylko uspakajający fakt, że na pokładzie Pendolino nie ma jeszcze WiFi zatrzymuje mnie w Polsce, pozwala na później odłożyć plany o emigracji. Niestety, z przykrością ale uprzejmie donoszę, że konduktor poinformował mnie, iż prace nad wprowadzeniem tego udogodnienia już trwają. Polacy, jesteśmy zgubieni!

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,..._Mateusza.html

Czy Seniorzy też uważają, że Polska jest w ruinie?
Jeśli przyjąć założenie,że Polska to Polacy,to faktycznie,znaczny procent Polski jest w ruinie. Ściślej mówiąc w ruinie jest psychika około 30% Polaków,bo skoro ich mózgi obraz odbierany wzrokiem przetwarzają na informację ,że to co oczy widzą to ruina,to to właśnie jest ruina psychiczna.
Dodatkową ruiną psychiczna jest radocha płynąca z samego faktu obwieszczenia światu,że to co widać to jest ruina,a nie jak niektórzy się upierają wielki skok cywilizacyjny.Cbdu.
A że są gdzieś dziury,odrapane i zdewastowane często przez element rudery lub podupadłe dzielnice,fakt są . Tak jak są w Wiedniu,Paryżu i Rzymie i wielu innych metropoliach. A doprawdy są tam takie ulice i zaułki,że kiedy je pierwszy raz oglądałam ,to mi się wierzyć nie chciało,że to możliwe w tak zamożnych krajach.
Więc ruina jest czymś względnym i nawet najbardziej zrujnowane miasto jest niczym w porównaniu z ruiną mentalną i psychiczną tubylców,bo tą ruinę odbudowuje się pokoleniami.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem