Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 09-09-2015, 14:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

W referendum uczestniczyłem głosując : Tak Nie Tak , traktowałem swoje uczestniczenie w wymiarach politycznych , wiedząc że będzie niska frekwencja . Wszyscy byli negatywnie ustosunkowywani , media ,politycy , do pomysłu Prezydenta Komorowskiego , który "rzutem na taśmę " chciał przechylić swoje zwycięstwo w reelekcji . Potem nowy Prezydent Duda okazał się nie lepszy w temacie "referendum" od poprzednika.
Osobiście jestem za systemem mieszanym JOW jak w Niemczech , szkoda tylko zmarnowanego czasu jak również środków , przy braku sensownej dyskusji o JOW- ach.

Temat uchodźców zdominował media które starają się z nich zrobić uchodźców politycznych a nie jak to jest w rzeczywistości ze są uchodźcami ekonomicznymi. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy Arabią Saudyjską i ich dziwacznym prawem i braku demokracji , a Syrią. W jednym i drugim kraju jest reżim , tylko Syria walczą z IS .
Nikt się nie zastanawia skąd ci ludzie mają po kilka tysięcy dolarów by zapłacić przemytnikom za transport .??? Kiedy życie w ich kraju miesięcznie zamyka się kwota kilkunastu dolarów??
Płacenie uchodźcom na rodzinę miesięcznie 3000 Euro w naszych warunkach kiedy średnia wynosi 4 214 zł. brutto jest małym nieporozumieniem. Jedno jest ważne by imigranci nie tworzyli gett , bo to utrudnia ich asymilację .

Porównanie stanu wojennego do wony w Iraku Afganistanie Syrii czy Libii jest nie trafione , mija się z obecną rzeczywistością geopolityczną . Wyjazdy w stanie wojennym Stefanie z Polski , były w dużej większości ekonomiczne , wyjeżdżali ludzie odważni , którzy chcieli lepiej żyć i nie bali się kapitalizmu . Teraz też Polacy wyjeżdżają , jest około 1,5 mil emigrantów i nie wini się obecnego "reżimu solidarnościowego" , gwoli ścisłości .
Nie ma nigdzie w mediach o tym że nasze społeczeństwo negatywnie odnosi się do pomocy charytatywnej , wysyłania darów dla tych co potrzebują . Robione jest od lat podobnie jak w innych krajach Unii , w sposób nie efektywny uzależniając darowanych od takiej pomocy , życia na garnuszku innych.
W Polsce robi to Ochojska dość dobrze , wiele organizacji charytatywnych jak również Rząd Kopacz , od niej powinien się uczyć .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 09-09-2015 o 14:58.
Odpowiedź z Cytowaniem