Wątek: Sens życia
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #132  
Nieprzeczytane 23-02-2016, 17:03
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał awasawa
Jesteś osoba o dużym polu mądrości. A czy czujesz się osoba szczęśliwą? - jeśli wolno zadać takie pytanie publicznie.

Zacytuję poniżej moją odpowiedź z postu #115.

"Dlatego, że widzę tę szarą rzeczywistość, manipulacje i coraz mocniejsze uszczuplanie wolności, oraz traktowanie człowieka przedmiotowo, postanowiłam jak miliony innych wyzwolić się. Zyję wolna, samotna, ale szczęśliwa, jak ten wolny orzeł w poniższej bajce:

Bajka pod tytułem „Orzeł” - Anthony De Mello

"Pewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda
kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt i wyrósł wraz z nimi. Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi szukając glist i robaków. Piał i gdakał.
Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu. No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają
koguty?
Minęły lata i orzeł zestarzał się. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą, na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął elegancko i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami. Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony.
– Co to jest? – zapytał kurę stojącą obok.
– To jest orzeł, król ptaków – odrzekła kura. – Ale nie myśl o tym, ty i ja jesteśmy inni niż on.
Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał. I umarł, wierząc, że jest
kogutem w zagrodzie".

Człowiek jest tym orłem w zagrodzie choć ma wiele możliwości, by się wyzwolić. Jest już wielu takich, co wyfrunęli z tej zagrody i są na duchowej drodze do wolności. Wśród nich jestem i ja. Czy to ułuda - zobaczymy. Na razie jestem szczęśliwa".
__________________

Chciałabym aby jak najwięcej ludzi zrozumiało, że wszystko zależy od nas samych. Dlatego otworzyłam ten wątek.
Serdecznie pozdrawiam
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 24-02-2016 o 00:02.
Odpowiedź z Cytowaniem