Wyświetl Pojedyńczy Post
  #27  
Nieprzeczytane 06-08-2016, 18:45
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Gdyby moja opinia należała do populistycznych, to z pewnością byliby tacy, którzy gardłowali na ten temat już wcześniej, a jak wspomniałem - nie zauważyłem tego.
Z zasady - jak ją nazwałaś – wzajemnych zależności, wyciągasz wniosek, że handel należy zaliczyć do służb permanentnej aktywności, gotowych nieść strudzonym ludziom pomoc, najlepiej we dnie i w nocy, przez 7 dni w tygodniu, tak jak policja, straż pożarna, pogotowie itp.
Nie miałbym nic przeciwko temu, aby tak było, ale handel ma jak sądzę granice swoich zdolności organizacyjnych i każde naciągniecie tych granic odbija się na jego szeregowych pracownikach.
Ludzie pracujący w innych zawodach, o których tak się troszczysz, mają wolną wolę, rozum, pamięć, zdolność przewidywania i wyobraźnię (ci w handlu oczywiście też). Nie będzie więc dla nich tragedią zaopatrzenie się w potrzebne produkty w odpowiednim czasie.
Nie wiem, czy konieczność świątecznej pracy w hipermarketach cieszy ich pracowników i dlatego uważam, że należałoby ich o to zapytać zamiast ciskać argumentami doktrynalnymi lub patriotyczno-gospodarczymi, albo też traktować ich jak pogotowie ratunkowe.
Krótka piłka i brak odpowiedzi.
Zapytałam - dlaczego chcesz pytać o zdanie tylko jedną grupę zawodową?
Moim zdaniem stacje benzynowe tez należy zamykać w niedzielę i święta. Przeciez mozna sobie benzyne kupic sobie wczesniej, a biedni pracownicy siedzą w trujacych oparach benzyny.
A gastronomia? A niech sobie ludzie sami ugotuja niedzielny i swiateczny obiad. A co, biedni kucharze zamiast niedzielę spędzić z żoną i liczną gromadka pociech, musi stac przy garach - znów ten kręgosłup i obrzeki nog - bo się niektórym w domu gotować nie chce.
A multipleksy? Tfu,zachodni wymysł i te filmy ,ktore tam puszczają, zgroza ! A to juz tv republika i tv trwam nie wystarczy?
W glowach się poprzewracało i tyle.
Kiedy jutro będę w Silesii na siłowni - też przecież należy im się wolna niedziela,a nie doglądać starych i młodych wygibasy - to zapytam personel w recepcji czy wolą w niedzielę pracować, mieć obniżone wynagrodzenie czy może na zasiłek?
Zakupy bardzo rzadko robię w niedzielę, jesli juz to w sklepiku pod domem,gdzie za kasą stoi wlasciciel.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem