Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13014  
Nieprzeczytane 14-12-2017, 22:28
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dobry wieczór WSZYSTKIM KOLEŻANKOM,,,,święta za pasem,,,,widzę, że u Was jakoś wszystko pomalutku,,,,do przodu,,,,
Ula straszne spustoszenie zrobiła u Was wichura,,,,ale to znak naszych czasów i wciąż słychać o jakichś tragediach,,,,jak nie ulewa to susze, pożary, tornada, wichury, trzęsienia ziemi, niespotykane opady śniegu itp.
wszystkie przepowiednie się sprawdzają,,,,a my dożyliśmy czasów kiedy jesteśmy świadkami tego wszystkiego,,,,,ale trzeba przetrwać i żyć póki się da,,,nie przejmując się niczym na co nie mamy wpływu,

U mnie już w zasadzie po robocie,,,,wszystko wysprzątane, nawet piwnice /mam2/ i garaż,,,,wyzbyłam się zbędnych dla nas rzeczy oddając tym komu się przydadzą,,,,zrobiło się luźniej,,,,
Dzisiaj Ziutek zaczął stroić balkon świątecznie,,,,,
pasztet już zrobiony, zamrożony,,,,udał się nadzwyczajnie,,,zakupy te co mi potrzebne porobione, został tylko karp do kupienia i jakieś ciasto /bo piernik sama upiekę, ciasto już dojrzewa/,,,,tak, że święta będą na luzie,,,,wszystko zaplanowane.

Ostatni okres miałam pracowity,,,biegałam do moich podopiecznych niepełnosprawnych,,,,przygotowaliśmy piękny artystycznie wieczór opłatkowy , który odbył się dzisiaj,,,,razem z Jankiem, który jest wielkim społecznikiem na moim osiedlu,,,,chyba w czwartek,,,jak się nie mylę był o nim program w porannej TVN,,,,zatytułowany,,,,motorniczy o wielkim sercu czy jakoś tak,,,zorganizowaliśmy przyjęcie wigilijne,,,sponsorzy trochę dali to wystarczyło na zastawienie stołów i paczki dla każdego,

Wróciłam zadowolona, pełna energii którą dostałam od tych kochanych niewidzących, nie słyszących,,,dotkniętych przez los,,,,a tak radosnych, wdzięcznych za zainteresowanie nimi i danie im szansy jak mi dzisiaj powiedziała taka zagubiona 23 latka na spotkanie z ludźmi, którzy są dla nich dobrzy i nie widzą ich ułomności,


Powiem Wam,,,,jak macie doła, depresję itp.,,,,zainteresujcie się takimi ludźmi niezależnie od wieku,,,,,zobaczycie jakie to uczucie móc dać im trochę swego czasu i okazać im serce.,,,To balsam dla samego siebie,,,,i radość płynąca nie wiadomo skąd,,,tak wewnątrz,,,

W sobotę robię opłatek w moim klubie seniora,,,przejęłam chwilowo lidera, bo poprzednia liderka zachorowała i przejęłam jej obowiązki,,,organizuję też sylwestra,,,,,więc mam zajęć co nie miara,,ale jak widzę lepiej ze wszystkiego się wyrabiam niż wtedy kiedy leń mnie ogarniał,,,bo wydawało mi się, że już zaczynam się starzeć /duchowo,,,bo pesel goni daty/,,,,i wszystko zaczynało mnie boleć,,,,teraz jestem zdrowa,,,wciąż za czymś gonię i nie odczuwam niczego,,,czyli dysk mózgu daje pozytywne impulsy.,,,i o to chodzi,,,

No,,,rozpisałam się za cały czas nieobecności,,,
Wszystkim Wam i każdej z osobna życzę wiele optymizmu, siły i chęci do robót przedświątecznych,,,
pozdrawiam serdecznie,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem