Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18004  
Nieprzeczytane 24-03-2021, 16:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 681
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Owa czarownica podlegała pruskiej jurysdykcji,
a ta nie miała nic wspólnego z Kościołem Katolickim.
Lilu trzymaj się faktów odnoś się do moich argumentów a nie nie pisz powieści .Napisałem : Chrześcijaństwo było dominującą religią w Europie i to chrześcijanie zamęczyli tą bogu ducha winną kobietę by gawiedź mogła oglądać spektakl .
Wystarczy napisać hasło chrześcijaństwo i przeczytasz w Wikipedii . Chrześcijaństwo – monoteistyczna religia objawiona, określana niekiedy jako „chrystianizm”. Jest oparta na nauczaniu Jezusa Chrystusa przekazanym w ewangeliach kanonicznych oraz treści pism religijnych składających się na Biblię .Podstawowym przykazaniem etycznym chrześcijan oprócz przykazań Dekalogu jest przykazanie miłości Boga oraz bliźniego (w tym nieprzyjaciół ) Teraz już wiesz że jesteś chrześcijanką i jakie są jego odłamy i nurty.

W XIX wieku w Prusach żyli chrześcijanie protestanci żydzi i wyznawcy prawosławia.Nie były robione spisy powszechne by ludzie żyjący na tamtym terenie mogli się określić do jakiego odłamu chrześcijan należą . Może posiadasz dokumenty rodzinne związane z tą sprawą to je opublikuj.
Czy twoi znajomi : biskup Stanisław Adam Grabowski oraz Ignacy Krasicki gdzieś protestowali przeciw procesom czarownic i potępili Malleus Maleficarum ??? Dysponujkesz wiarygodnymi dokumentami.

Malleus Maleficarum – katolicki traktat na temat czarownictwa, spisany przez dominikańskego inkwizytora Heinricha Kramera, być może we współpracy z innym inkwizytorem Jakobem Sprengerem. Tekst ten został po raz pierwszy opublikowany w 1487 i stał się znany jako podręcznik łowców czarownic od XV do XVII wieku.Został zatwierdzony przez Papieża po konsultacji Bogiem Ojcem ,jego synem Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym.

Lila napisała PS. guzik mnie obchodzi tajna lista wankabora. Lilu mnie też guzik obchodzą twoje prywatne spory z Wankaborem . Po prostu nie czytaj.

Polecam Gwałty w seminarium
https://sekielscy.pl/gwalty-w-semina...ObycXROFf3ZOcw To dokument , nowe fakty. Niezależne media . Coś zrobiła jako chrześcijanka by pedofilstwo ukrócić .?? Jesteś chrześcijanką, nie bój się zaprotestuj .Just do it. Żyjesz trochę lat ,może warto ten proceder przerwać a nie tuszować ???
Odpowiedź z Cytowaniem