Wyświetl Pojedyńczy Post
  #108603  
Nieprzeczytane 27-06-2021, 17:45
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Witam niedzielnie

Jak tylko spóźnię się choć o dzień to nie mogę nadażyć z odczytaniem wszystkich postów- jesteście bardzo " płodne ' pod tym względem .
Co zapamietałam to się do tego odniosę.

Krybo - nadałaś utwór z mojej " kategorii " chyba jesteś romantyczką i myślę , .ze możemy mieć trochę wspolnych upodobań. ?

Jolinko - odniosłam się do Twojej wypowiedzi odnośnie naszego przerwanego kontaktu ale nie odpowiedziałaś , moze to przeoczenie tego postu.Życzę sił do zmagania się z przeciwnościami losu.

Co do zwrotów do teściów to zależne jest od regionu.Określenia te już zanikają w slownictwie mlodych , a świekra to wyraz już archaiczny , nie wiem jak brzmi w odniesieniu do teścia - świekr ?

U nas obchodzi się imieniny, jeżeli chodzi o moje pokolenie, bo mlodzi raczej celebrują urodziny , maluchy też.
Ja raczej wolę imieniny , bo te urodzinowe cyferki wcale nie są ładne
Moje dzieci skladają mi zyczenia i na urodziny i na
imieniny,i dzień matki z prezentami nie liczac gwiazdki.
Maluchy mają tylko urodziny.

Co do burzy to moje miasto jest pod parasolem ochronnym nieba , bo nie było zadnych katastroficznych zdarzeń.Zwykła letnia burza - błysnęło , zagrzmialo , pokropilo i powietrze stalo się rześkie.Dla mnie 24 st. to luksus.W upały jestem żywymi zwłokami.Nie do życia.

Widać , ze czlowiek spragniony kontaktu z ludźmi, bo ten post to prawie gazeta,Nudne , co ?

Miłego wieczoru .....
Odpowiedź z Cytowaniem