Wyświetl Pojedyńczy Post
  #102  
Nieprzeczytane 13-08-2022, 22:19
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
Czekając na 7. część serii Jo Nesbo (termin zwrotu do biblioteki minął 9. maja ) zaczęłam czytać kryminały niemieckiej autorki Nele Nehaus z komisarz Pią Kirchhoff. To jest dziewięć rozkosznie grubych tomów, z wieloma wątkami, ale przejrzyście i ciekawie napisanych.
1) Nielubiana
2) Przyjaciele po grób
3) Głębokie rany
4) Śnieżka musi umrzeć
5) Kto sieje wiatr...
6) Zły wilk
7) Żywi i umarli
8) W lesie
9) Dzień Matki

Wypożyczyłam wszystkie części, aby uniknąć denerwującego wyczekiwania na zwrot.
Pomału zaczynam mieć dość kryminałów, bo ile można...Gdy skończę to, co zaczęłam, zrobię sobie przerwę.


Kaimo,
też ją lubię i poczytałam, a Śnieżka musi umrzeć wysłuchałam z zadowoleniem.

Moje najnowsze odkrycie to trzy powieści Joanny Opiat - Bojarskiej z serii tzw. policyjnej
- Gdzie jesteś Leno
- Koneser
- Bestseller / teraz słucham/

Podoba mi się, troszkę stworzonych przez autorkę z przymrużeniem oka, tandem śledczych Burza-Burzyński i młody Majewski. Może za dużo w tekście słów "soczystych", nazywanych teraz podpórkami językowymi w chwilach silnych emocji.
Styl pisania przypomina mi norweskie powieści - zwięzły, celny, z odrobiną humoru, z odniesieniami do życia prywatnego głównych śledczych, najważniejsze, że nienaciągany na wysokie loty językowe, ale bliski konkretnym bohaterom. Wątki kryminalne dotyczą życia nam współczesnego.
Autorka napisała 18 książek.
Na razie poznałam dwie i ciut trzeciej.
Poszukam i innych.

Sporo dowiedziałam się o pani Joannie między innymi i z tego artykułu https://www.granice.pl/publicystyka/...arskiej/1837/1

Lubię wiedzieć co nieco i o autorce czy autorze.

Pozdrawiam seniorów lubiących kryminały i książki inne, przeróżnych gatunków.

Odpowiedź z Cytowaniem