Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 17-08-2022, 12:47
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 898
Domyślnie

To co ja wyniosłam z doświadczeń w mieszkaniach:
Utrzymanie porządku bez zajechania się zależy od:
1. Bardzo dużo miejsca do przechowywania
2. Matowe i wzorzyste powierzchnie (podłogi, meble), wszystko co ma choć trochę połysku będzie wiecznie brudne (szczególnie panele muszą być mocno wzorzyste i matowe)
3. duża przestrzeń dzienna (nawet przy niewielkim bałaganie da odczucie czystości)
4. kanapy z możliwością ściągnięcia tapicerki i wyprania jej
5. jak masz zwierzęta (lub planujesz)to kolorystyke układadasz pod kolor ich sierści lub po prostu beze / szarości. W przeciwnym razie zwariujesz.
6. Okna nigdy w zyciu na zachód lub południowy zachód lub nawet rzekłabym południe chyba że lubisz pomarańczowe, upalne słońce walące Ci po oczach i nagrzewajace pomieszczenie do granic możliwości a przy tym uwypuklające każda drobinke kurzu i każda smugę.
7. Nic że szkła a w szczególności nie żadne stoliki.
8. miejsce nad kuchenka, między meblami koniecznie matowe, wzorzyste, łatwo czyszczące i nieoświetlone słońcem. (Ja mam obecnie czarne kafle, czyszczę je na 5 różnych sposobow, potem poleruje i dalej są smugi, szczególnie po południu jak wali słońce do środka).
9 Jeśli podobaja Ci się dywany, polecam te sznurkowe, są o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości, bardzo wygodnie oraz szybko się je odkurza. No i plus jest ten, ze są naprawdę tanie: https://www.leroymerlin.pl/dywany-i-...zne,a1213.html Zobacz sobie promocje na dywany do salonu w Leroy Merlin
Odpowiedź z Cytowaniem