Wyświetl Pojedyńczy Post
  #25  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 14:39
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Medycyna praw przyrody.

Medycyna praw przyrody w leczeniu moich chorób niezakaźnych. cz. I

1. Wstęp.
Witam. Medycyna praw przyrody - to znajomość praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania do ustalenia:
1/ przyczyny chorób niezakaźnych,
2/ leczenia /uśpienia/ przyczyny chorób niezakaźnych,
3/ organizowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej chorób niezakaźnych.

Przy pracy nad postawionym w tytule tematem zaistniała konieczność uściślenia określeń, jakie występują w leczeniu chorób. W medycynie akademickiej istnieje podział chorób na dwie główne grupy: choroby zakaźne i choroby niezakaźne. Przy leczeniu chorób zakaźnych znane są przyczyny ich występowania i w związku z tym mogą być stosowane skuteczne sposoby leczenia. Tymi przyczynami są: bakterie, wirusy i grzyby pasożytnicze. Natomiast choroby niezakaźne stanowią grupę, których przyczyna występowania jest nieznana dla lekarzy. Dlatego stanowią wielki problem w służbie zdrowia państw na całym świecie.

Medycyna akademicka leczy objawy chorób niezakaźnych. W/g Słownika Wyrazów Obcych "Leczenie objawowe - paliatywne to leczenie przynoszące chwilową ulgę w chorobie, ale nie usuwającą jej bezpowrotnie. Leczenie objawowe chorób niezakaźnych to leczenie skutków, a nie przyczyny choroby. Jak podaje lekarz K. Romanowski /Internet/ leczenie objawowe stanowi nurt komercyjny, szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Leczenie przyczynowe etiotropowe - najbardziej racjonalne, skierowane jest przeciwko przyczynie wywołującej chorobę /Encyklopedia/.

Medycyna akademicka posiada wielkie osiągnięcie w leczeniu chorób zakaźnych. Świadczy o tym informacja, jaka ukazała się w Internecie- Klub Senior z dnia 15.12.2012r. pt. Żyjemy dłużej, ale za jaką cenę. Czytamy w niej - "Dokonaliśmy ogromnego postępu w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, w czego rezultacie zwiększyła się przeciętna długość życia. Jednak lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić.
To wręcz ironia losu, oceniają uczeni. Choć w relatywnie niedawnym okresie potrafiliśmy przydać sobie, a nawet kilkanaście lat życia, często jest to okres bólu, niepełnosprawności oraz cierpienia psychicznego. Takie wnioski płyną z pięcioletniego badania stanowiącego kompleksową ocenę ogólnego stanu zdrowia ludzi i biorącego pod uwagę historię medycyny".
W opracowaniu światowych trendów zdrowotnych wzięło udział ponad 480 naukowców z 302 instytucji i 50 krajów. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Billa i Melindę Gatesów i opublikowane jako siedem referatów w czasopiśmie medycznym The Lancet.

Jak podaje Jean Carper za prof. Gordonem, w książce pt. "Cudowne kuracje",medycyna akademicka posiada niekwestionowane osiągnięcia , wyrażone w czterech obszarach: 1/ leczeniu chorób niezakaźnych, 2/chirurgii, 3/ sytuacjach powypadkowych, 4/ leczeniu chorób genetycznych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem