Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1028  
Nieprzeczytane 08-09-2023, 14:44
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 765
Domyślnie


Dzień dobry. Witam nasze pracowite Pszczółki i Gucia. Krysiu z zielonych pomidorów nie robiłam dżemu tylko sałatkę z zielonych pomidorów. Miałam swoją działkę i na końcu z tych pomidorów niedojrzałych mogłam robić, żeby nie poszły na zmarnowanie, a Panowie bardzo te pomidorki lubili do wódki, mówili, że smakują jak grzyby zawsze do zalewy dodawałam jeszcze dużo oliwy z oliwek dodawała im dobry posmak ja taką sałatkę lubiłam zjeść do drugich dań kto ma swoje zbiory to może sobie robić, a kupować na Targu to nawet nie wiem czy są w sprzedaży. Krysiu ja pamiętam to było w latach PRL-u miałam taki okrągły młynek do kawy trochę większy jaki się używało kiedyś do mielenia pieprzu i zawsze na długiej przerwie w pokoju nauczycielskim każdy sobie mielił świeżą kawę w swoich młynkach, a jaki aromat się unosił. Na korytarzu było wiadomo gdzie się pije kawę. Potem już były elektryczne młynki i nie trzeba było kręcić. Mam taki młynek z korbką i z szufladką.Teraz kupujemy mielone zwietrzałe kawy jak się zalewa wrzątkiem to musimy czekać zanim osiądą fusy. Są teraz Expresy do kawy itp. Te sypane są już przetwarzane ziarna kawy już nie mają takiego aromatu. Piję każdą, ale wolę parzoną. Krysiu piszesz, że w Niemczech są droższe ceny, ale cztery razy więcej tam ludzie zarabiają. Nawet z naszego bloku emerytka i jeszcze jej znajome wyjeżdżają do Niemiec i zarabiają niezłe tam pieniądze. Kobieta przed siedemdziesiątką, która już sama potrzebuje opieki,aż się jej dziwię, a jedzie żeby dorobić. Rozmawiałam z nią to one mają taką swoją grupę kobiet i co jakiś czas jedna zjeżdża do domu to druga jedzie na jej miejsce i tak w koło. Mówiła że tam żywność jest droga, ale ona się żywi w kuchni z osobą która się opiekuje, kupuje żywność w rozliczeniu i razem się żywi , a dla siebie osobno nie wydaje pieniędzy. Dużo Niemców u nas nad Polski Bałtyk przyjeżdżają bo dla nich to żaden wydatek na wczasy bo dobrze zarabiają, mają większe emerytury, a dla Polaka to drożyzna, żeby sobie pozwolić wyjechać z rodziną na wczasy. Takie słyszę zdania od ludzi i czytam w internecie. Polacy też od nas wyjeżdżają za granicę i oglądam taki program w telewizji-Polacy za granicą. Redaktorka ich pyta czy chcą wrócić do Polski to mówią, że tęsknią za Polską za przyjaciółmi, rodziną ale nie wrócą bo tu maja pracę i godnie żyją np.na Owczej Wyspie. Krysiu to wszystko zależy od Kraju, zarobków i inflacji. Polakowi w Niemczech będzie za drogo, a z Niemiec ludzi stać będzie sobie u nas w Polsce wszystko kupić. Jesteś Polka to rozumiesz mnie o czym piszę bo sama doświadczasz jakie są i dlaczego takie różnice. Moja najstarsza córka z zawodu Pielęgniarka z całą rodziną wyjechali do Anglii i żyje się im tam nie najgorzej, często przylatują do nas do Polski stać ich na podróż samolotem, wnuczka tam kończy doktorat teraz córka z zięciem znowu przylatują 13-tego by nas odwiedzać bo jesteśmy już starsi, chcieli i namawiają, nas zabrać do siebie, ale my tu jeszcze mamy dzieci, córkę i syna, wnuki, i prawnuczki chcemy zostać na swoich śmieciach nie znamy języka i już nie chcemy nic zmieniać w naszym życiu, ale za nimi tęsknimy chociaż są telefony wideo i oni do nas przylatują jak maja czas wolny od pracy. Krysiu wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, a starych drzew się już nie przesadza. Zosiu piękną budujecie Szklarnię jest dużo pracy , ale będzie wygoda. Na zdjęciach widzę to powstaje dość duża Szklarnia. Miłego dnia dla wszystkich.Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Janina1403 : 08-09-2023 o 15:02.
Odpowiedź z Cytowaniem