Wyświetl Pojedyńczy Post
  #146  
Nieprzeczytane 20-11-2023, 12:55
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 481
Domyślnie

Douglas Kennedy, amerykański pisarz mieszkający w Londynie, zdobył międzynarodową
sławę dzięki dwóm oryginalnym powieściom sensacyjno-psychologicznym.
Kilka jego książek przetłumaczono na język polski.

Zwłaszcza polecam bardzo dobrą książkę "Fotografik", "Posadę" czy"Pokusę".
Jego książki określane są jako thrillery psychologiczne, pierwsza z nich "Fotografik" stała się światowym
bestsellerem, przetłumaczonym na 14 języków.
Polecam, żeby od niej zacząć, jest świetna, czyta się jednym tchem.
Cytat:
Namacalne wręcz napięcie, porywajaca i wiarygodna intryga.
"Times"
Thrillery psychologiczne Kennedy'ego nazywane przez krytykę "moral thrillers" uznano za niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju;
trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Na moją prośbę biblioteka ściągnęła mi z innej filii książkę "Błękitna Godzina".
Też czyta się dobrze, akcja jest ciekawa, to nie jest zwykły kryminał czy thriller,
a pomysł osadzenia fabuły w egzotycznym i nadal mało znanym Maroku okazał się strzałem w dziesiątkę.
To poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie w nieznanym świecie.

Teraz czeka na mnie ostatnia pozycja tego autora "Kobieta z Piątej Dzielnicy", określana jako proza psychologiczna.
Została zekranizowana w 2011 r. w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jeszcze nie widziałam filmu.

Warto też sięgnąć po "Grzęzawisko", które nie jest kryminałem, choć zawiera jego elementy,
ale jest ciekawym studium depresji poporodowej.
Kennedy ma talent do obserwacji charakterów i relacji międzyludzkich.

__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem