Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1017  
Nieprzeczytane 07-02-2024, 08:18
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 588
Domyślnie

Witam !

Dzięki Lulko za informacje i linki o Paryżu. Czytając Twój wpis czułam jak moje szare komórki odtwarzają obrazy tamtego Paryża. Przypomniałam sobie że, byliśmy też na cmentarzu Père-Lachaise gdzie jest grób Fryderyka Chopina, Édith Piaf i Balzaca, Moliera ... a przy grobie Jima Morrisona stała pani żandarm.
"Miejsce to bowiem bardzo szybko stało się celem pielgrzymek fanów wyklętego idola, którzy zaczęli "przyozdabiać" okolicę niedopałkami skrętów, butelkami po winie i strzykawkami. Praktycznie codziennie odbywały się tam imprezy. Nie zabrakło też napisów wydrapywanych i wypisywanych na wszystkich nagrobkach dookoła. Pod koniec lat 70 powstała nawet mała tradycja, według której przy grobie musiała znajdować się cały czas pełna butelka alkoholu, którą odwiedzający musiał opróżnić, zostawiając na odchodne nową. Forma hołdu dla księcia wyrzutków godna jego stylu życia."


Ogrody Paryża... Przypominam sobie ogród Wersalu. Bardzo duży obszar. Pogoda była piękna więc spacerowaliśmy ... oglądaliśmy rzeźby ... Pamiętam, że nogi mnie później bolały okrutnie, ale ... "co tam ", ból minął a wspomnienia zostały. Chociaż ... wyblakłe te wspomnienia, mimo to ... lepsze takie niż żadne.








Notre Dame ... Słysząc tą nazwę, pierwszym moim skojarzeniem jest Quasimodo zakochany w pięknej cygance. Oglądając świątynie szukałam miejsc w których przebywał ów nieszczęśnik (film).






https://www.cda.pl/video/21646093c
Zdjęcia z internetu

Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem