Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2883  
Nieprzeczytane 29-03-2024, 07:41
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 660
Domyślnie

Dzień dobry.
Witam wszystkich bardzo serdecznie w Wielki Piątek.
W środę byłam z mężem na kolejnym wlewie. Spędziliśmy w przychodni całe przedpołudnie a później byłam na Cmentarzu w Szczecinie. Uporządkowałam pomniki i postawiłam świąteczne ozdoby i znicze.Mąż ma się coraz lepiej. Jest już poprawa, następna wizyta za miesiąc.
Pojawiam się na chwilę powiedzieć wszystkim dzień dobry, wypić z Wami kawę i złożyć życzenia.

Zbliża się Wielkanoc. Wielkanoc to wyjątkowy czas, pełen radości, rodzinnych spotkań i pysznych potraw. Powoli kończę ostatnie porządki i zaczynałam przygotowywać pierwsze potrawy, które trafią na wielkanocny stół. Dziś zrobię ostatnie zakupy spożywcze, takie mniej trwałe produkty, które nie mogły długo leżeć w lodówce. Bigos w słoikach na balkonie,pasztet upieczony,galaretka w lodówce, mięso dziś upiekę, cebulak na jutrzejsze farbowanie nabiera koloru,warzywa na sałatki ugotowane.Jutro upiekę ciasta.Sernik,drożdzowe i W-Z, mazurka nie piekę. Nigdy nie piekłam. Syn zrobi żurek, sałatkę a wnuczka jajka faszerowane.Zrobię jeszcze zrazy i kurczaka na świąteczny obiad. Posiedzimy wspólnie przy światecznym stole a jak pogoda dopisze to pójdziemy na spacer.

W tym przedświątecznym czasie zaglądających na stronę nas coraz mniej.Mam nadzieję że u wszystkich jest dobrze i to tylko chwilowa nieobecność i po Świętach w Ulu potwierdzimy wszyscy swoją obecność.

Jutro nie zapomnijcie przestawić zegarków.


Z okazji Świąt
to, czego dziś Wszystkim życzę,
włożę w wiosenny koszyczek:
Słonka jasnego.
Nieba błękitnego.
Skocznego zajączka.
Na gałązce pierwszych pączków.
Wesołego kurczaczka.
Zielonych listków na krzaczkach.
Przepięknych pisanek w wielkanocny poranek.
Dyngusa ciepłego.
Spotkania radosnego przy świątecznym stole.
Lub – miłego spaceru – jak kto woli.
Wiele kwiatów i radości.
Samych miłych gości.
Dobrych chwil przy komputerze.
Życzę Wam – najszczerzej.
Spokojnych, dobrych Świat
troski odstawcie w kąt!
Alleluja!





__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 29-03-2024 o 08:45.
Odpowiedź z Cytowaniem