Wyświetl Pojedyńczy Post
  #34  
Nieprzeczytane 12-04-2024, 14:51
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości

Droga jaką podążam w walce o moje zdrowie, mam prawie 94 lata.cz. III

3. Leczenie przyczynowe moich chorób niezakaźnych.
Witam. Po przejściu na emeryturę miałem dużo wolnego czasu i zająłem się swoim zdrowiem. Znałem metody badań naukowych, jakie zdobyłem przy pracy nad swoim doktoratem. Wykorzystałem je przy pisaniu książki pt. "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem," podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń, wydanej w 2006 roku. W książce przedstawiam hipotezę naukową dla przyczyny chorób reumatycznych narządów ruchu. Potwierdzenie hipotezy weryfikowałem na łach Internetu. Szczegóły jej znajdują się w postach , zwłaszcza opublikowanych w 2022r i 2023r.

W drodze o moje zdrowie mogę wyróżnić następujące kierunki działania:
1/ Poznanie budowy i działania organizmu człowieka - w sprawach podstawowych.
2/ Rozpatrywanie człowieka jako integralną cząstkę przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat ,na drodze ewolucji ukształtowały budowę i działanie organizmu człowieka. Oddziałują one ciągle, każdego dnia na nasze zdrowie.
3/ Analizowanie rzeczy w systemach ogólnych, bez wchodzenia w szczegóły /źródło - Weinberg GW - Myślenie systemowe/.

1/ Leczenie przyczynowe.
Leczenie przyczynowe chorób niezakaźnych to leczenie mające na celu usunięci przyczyny wywołującej chorobę. Leczenie przyczynowe naturalne chorób niezakaźnych polega na leczeniu bez leków i usypianiu chorób, a więc nie potrzeba angażowania lekarzy, a tylko podporządkowywaniu się w codziennym życiu prawom przyrody - czynności te spełnia sam pacjent.
Całe racjonalne postępowanie w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych sprowadza się do rozpoznania naturalnej przyczyny choroby i ustalenia sposobu jej usunięcia.

Tą ustaloną przeze mnie naturalną przyczyną chorób niezakaźnych , objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu człowieka - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch- praca mięśni, 3/ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 6/ ból.

Wszystkie choroby niezakaźne są przewlekle, trwają do końca życia. Chorób tych nie da się wyleczyć, tylko uśpić i w każdej chwili po naruszeniu przyczyny ich powstawania zaczynają działać, przykład - choroba alkoholowa.

2/ Warunki stosowania profilaktyki zdrowotnej.
W/g Słownika Wyrazów Obcych profilaktyka zdrowotna, to zespół środków stosowanych w celu zapobiegania chorobom. Profilaktyka jest jedną z podstawowych metod działania współczesnej medycyny. Profilaktyka zdrowotna ma o wiele szersze znaczenie w ochronie zdrowia nisz leczenie. Bez znajomości przyczynowego naturalnego leczenia /usypiania/ chorób niezakaźnych nie jest możliwe stosowanie profilaktyki zdrowotnej. Chcąc stosować profilaktykę zdrowotna naturalną dla danej choroby niezakaźnej musimy rozpoznać przyczynę przyrodniczą jej powstawania i znać sposób usuwania tej przyczyny.

Istnieją trzy rodzaje stosowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej dla danej choroby:
1/ z a p o b i e g a n i e powstawaniu znanej choroby przez eliminowanie czynników wywołujących tą chorobę,
2/ u s y p i a n i e istniejącej choroby jest możliwe, gdy znamy przyczynę jej powstawania i znamy sposób usuwania tej przyczyny,
3/ p o w s t r z y m y w a n i e działania zbudzonej z uśpienia choroby przez natychmiastowe usuwanie przyczyny jej powstawania.

Bez właściwego rozumienia znaczenia prawa przyrody - bólu, nie istnieje możliwość stosowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej, na odcinku powstrzymania działania zbudzonej z uśpienia choroby. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem