Wątek: Floryda News
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #20  
Nieprzeczytane 28-04-2008, 02:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wymiotlo mnie niespodziewanie z forum powod nie nadajacy sie do publikacji publicznej.
Pare zdan o Florydzie od zrodla .
Floryda jest jednym z "najtanszych " stanow USA jezeli chodzi o koszt utrzymania i zycia ludzi w wieku emerytalnym.
Wiadomo wszedzie na calym swiecie ze mlodzi nie umieja lub niechca liczyc pieniedzy ,bo pracujac dla przykladu 10 do 16 godzin stac ich na wiecej niz emerytow.
Zarobki natomiast sa o 1/3 mniejsz niz w stanie NY.
Domy i mieszkania tansze o polowe a co najwazniejsz dla zdrowia czyste powietrze ,wiele zieleni ,slonca i usmiechu ludzi.
Jeszcze bardzo wazne o co pyta Malgorzata . Na Florydzie nie ma zatrudnienia "na czarno" czyli bez dokumentow amerykanskich zezwalajacych na prace .
To nie Nowy Jork ,czy Chicago gdzie wsztko w "tlumie ginie" i sie udaje. Tu bardzo szybko nielegalni sa wylapywani. Co do "cyklistow" (tych co ja mam na mysli) sa tez inni niz w pozostalych stanach ale to dlugi temat ,ktory aby go zrozumiec trzeba tu byc i zyc.Nie wszyscy Polacy to sprzatacze w USA ,ta legenda przestaje byc juz aktualna.Polacy wyksztalceni i znajacy jezyk nie brudza sie sprzataniem.
Mowiac ogolnie - w Ameryce jeszcze da sie zyc i mam nadzieje,gdy sie skoncza wojny i Amerykanie zajma sie wlasna gospodarka ponownie stana na nogi odbijajac sie od dna .Pomoze w tym przyszly Prezydent B.Obama.
Odpowiedź z Cytowaniem