Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 05:55
iana iana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 24
Post

Odpowiadam na pytania z checia, bo naprawde mozna sobie pomoc i uciekac od wielu problemow. Co nie oznacza,ze nalezy przy powaznych sprawach uciekac od lekarzy. Ale zamiast tabletek ,ktore czesto rujnuja nasz organizm i mniej pomagaja - zrobic masaz i relaks.
Refleksologia jest czescia akupresury. W refleksologii masaz dotyczy tylko stop lub dloni. A w akupresurze uciskamy punkty na calym ciele. Sa to prawie te same punkty ,ktore sa stosowane a akupunkturze. Ale gdy chcemy pozbyc sie bolu glowy np. mamy do tego kilka punktow do wyboru lub ich zestaw. W zaleznosci od powodu bolu- czy jest to stress , czy jest to nadcisnienie itp. Tak samo jest z bolem zoladka. Ale ksiazki dokladnie o tym pisza. I nie sa to ksiazki dla bardzo zaawansowanych. Sa to ksiazki nawet dla tych poczatkujacych- z wprowadzeniem w temat i praktyczne zastosowanie teorii.Juz za 20 zl mozna kupic dobra ksiazke - na poczatek. A napewno bedziecie chcialy pozniej uzupelniac biblioteczke.
A "leczenie" polega na tym, ze wybrany punkt / jest bardziej wrazliwy od innych/, uciskamy przez okolo 30 sek. Czasami jeden seans chwilowy bol usunie. Przy niektorych- wracamy do powtornego masazu po kilku godzinach lub nastepnego dnia. Ja wyleczylam wlasnie "operacyjne kolano", przewlekly bol barku, sprawy zoladkowe. Ale to nie oznacza,ze zrezygnowalam z wizyt u lekarza. Ale milo uslyszec, ze wszystko jest w dobrym stanie- a bylo przeciez kiedys tak zle.
W wyszukiwarce - pod haslem akupresura- znajdziecie sporo informacji na ten temat. I ja czesto tam zagladam.
Chetnie podam dobre tytuly ksiazek- z ktorych ja sie uczylam ... i korzystam nadal.
Chetnie bede odpowiadac na pytania i uwagi. Medycyna chinska jest moja pasja. Szczegolnie akupunktura i cwiczenia,ktore pomagaja zatrzymac zdrowie i sprawnosc. Nawet zmarszczki...
Odpowiedź z Cytowaniem