Wyświetl Pojedyńczy Post
  #32  
Nieprzeczytane 02-02-2007, 16:21
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Drogi miłośniku muzyki.....

Cytat:
Napisał Jurek67
Drodzy miłośnicy muzyki!
Wątek jest bardzo ciekawy i dobry.
Miło słyszeć.....
Cytat:
Napisał Jurek67
Chciałbym bardzo powiedzieć też coś od siebie.
Czytam uważnie......
Cytat:
Napisał Jurek67
Popiszmy może o tym jaki wpływ na nasze życie ma muzyka, czy dzięki niej potrafimy lepiej widzieć świat.
Równolegle może toczyć się takowa dyskusja. Możliwa jest też inna opcja - oddzielny wątek. Zapraszam do przedstawienia swego punktu widzenia. Chętnie poczytam, jeśli dla mnie.... wypowiedzi okażą się interesujące. Stworzy to okazję osobom zainteresowanym wypowiedzeniem się miedzy innymi w kwestii czy żyją w symbiozie z muzyką lub też czy muzyka żyje obok ich życia...... tylko od czasu do czasu przypominaja sobie, że takowa istnieje.
Cytat:
Napisał Jurek67
Podawanie encyklopedycznych treści na temat poszczególnych utworów, czy kompozytorów nie wnosi nic nowego. Myślę, że każdy kto "wchodzi" na ten temat postów, wie dużo o muzyce i ją kocha, więc zupełnie jest (wydaje mi się) zbyteczne podawanie np.: dat urodzenia twórców czy tytułów ich dzieł bez żadnego do nich osobistego odniesienia
.
Osoby które wchodzą na wątki muzyczne (bo są dwa) w moim odczuciu czynią to zwyczajnie dla samej przyjemności posłuchania muzyki i zapewne lubią muzykę. Być może część z nich chce "poszerzyć" swoje zbiory muzyki...... właśnie tą drogą. Snucie dywagacji w kwestii ..... dlaczego właśnie tą drogą? osobiście uważam nie "na miejscu".
A cóż w tym złego, że przy słuchaniu określonych utworów przypomnimy sobie pewne fakty z życia artysty lub utworu? Niezainteresowani tymi informacjami mają prawo zwyczajnie je pominąć..... i zapewne część osób tak czyni.
Dodam jeszcze, że również w swej poprzedniej wypowiedzi nie ustrzegłeś się tzw. wiadomości encyklopedycznych..... Wielu z nas wie jaka była i jest kariera zawodowa Pana Pietrasa - toż to osoba publiczna aktualnie. Nie czynię Tobie z tego faktu "wyrzutu".... być może ktoś z czytających nie jest zorientowany a tym sposobem posiadł takową wiedzę.
Cytat:
Napisał Jurek67
Wiele ciekawiej byłby pisać o tym jakie mamy własne, swoje i tylko swoje odczucia. Dlaczego lubimy tego a nie innego kompozytora, ten a nie inny utwór. Ciekawe by były osobiste historyjki związane z muzyką. W jakich stanach duchowych jej słuchamy i co nam to daje.
Zapewne wypowiedzi do których zachęcasz ożywią zdecydowanie wątek..... W mojej naturze nie leży publiczne na forum "odkrywanie swojej duszy muzycznej": ..... to czynię w gronie przyjaciół (w realu) o podobnych zainteresowaniach i stosownym "klimacie" do takowych rozmów.
Cytat:
Napisał Jurek67
Nie bądźmy muzycznymi recenzentami, bądźmy sobą !!!!
Ależ ja nie pretenduję do takiej "fuchy". Piszę we własnym imieniu..... jestem sobą.
Cytat:
Napisał Jurek67
Z wielkim poważaniem dla " postowiczów " , Jurek67
...na wzajem
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)