Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 09-09-2009, 16:26
prawie_senior prawie_senior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7
Post

Cytat:
Napisał Zdzisia
Przeczytałam i w tej chwili nasuwa mi się jedno skojarzenie - wyzysk emeryta,któremu trafiło się mieszkanie własnościowe i ma małą emeryturę.Ale cała sprawa jest w powijakach i długo trzeba będzie czekać na właściwe,sprawiedliwe przepisy.

Nie rozumiem co ma Pani na myśli mówiąc sprawiedliwe?

Sprawiedliwie tzn po naszemu?

Ja na razie nie muszę skorzystać z tego rozwiązania, ale jest mi ono znane poprzez znajomych i rodzinę (USA, Kanada i Anglia). Jest to rozwiązanie nie dla każdego, bo nie każdy ma plany nie przekazywać swojego majątku wnukom, dzieciom, rodzinie. Ale znam tez sytuacje z Polski, gdzie rodzina (dzieci i wnuki) żyje sobie wspaniale gdy tymczasem rodzice którzy wychowali ich ledwo wiążą koniec z końcem, nie mówiąc o sytuacjach, kiedy to dzieci metodami nazwijmy to tak wywierania presji, chcą za życia swoich rodziców uzyskać mieszkanie, dom... bynajmniej nie pomagając sowim dziadkom/rodzicom będącym w jesieni życia. To jest bardzo przykre i dowodzi jak daleko od europy i świata jesteśmy.
Jestem zdania że każdy ma prawo wyboru, tak również w tej kwestii, jak chce to skorzysta, nie będzie mu odpowiadało nie skorzysta...
ALE JEST PRZYNAJMNIEJ WYBÓR, którego do niedawna nie było...
Odpowiedź z Cytowaniem