Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 14-12-2009, 17:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
14.12.09.POLU- …wykręcasz kota ogonem. Może ja nie adjustuję tekstu w ramkach, tak jak Ty…
…merytorycznie słabo.

O fakty proszę, a’prpos tego kota z ogonem.
Jeśli przez adiustację rozumiemy korektę, to nie dokonuję jej na Twoich tekstach, ale na zupełnie innych.
Z Twoich wypowiedzi wybieram to, do czego zamierzam się ustosunkować.
Merytorycznie kiepska jestem?
No cóż, widać niżej latam i nie sięgam szczytów Twojego intelektu, dla którego ochrony doradzam nie wdawać się w polemikę z Polą.
Cytat:
Dopasowujesz moje kwestie do Twoich odpowiedzi, gdzie Ci wygodniej tam bagatelizujesz. Przypisujesz mi słowa, których nie wypowiedziałem i intencje które sama (lub z pomocą innych)...
Dopasowuję? Do Twoich? Też coś! gdzież bym śmiała, za wysoko!
Konkrety: jakie słowa, jakie intencje Ci przypisuję?
Słowo honoru, piszę absolutnie samodzielnie, żaden ND albo inny tytuł niczego mi nie każe, niczego nie podpowiada.
Wolność, Siekierko, wolność myśli ponad wszystko.
Cytat:
Wyraźnie nie chcesz przyznać, że to NIEMCY zgotowali wszystkim narodom żyjącym w europie, w tym i Polakom i Żydom ten los, którego konsekwencjami a przedewszystkim kosztami, twórcy przedsiębiorstwa Holocaust usiłują obciążyć Polskę.
Co Ty tu wypisujesz, po co mam pisać, że po nocy następuje dzień, skoro to jest oczywiste?
Czy gdziekolwiek napisałam, że Polacy są odpowiedzialni za wojnę i jej konsekwencje?
A czy też Niemców będziesz winił za to, że "władza ludowa" odebrała po wojnie niektórym ich majątki?
Ten sam problem mamy z majątkami żydowskimi. Czyż nie?
Cytat:
Zaskakujesz mnie zdaniem iż podkreślanie Polskiego patriotyzmu jest „śmieszne i bezsensowne”. Ciekawe co powiedzieliby na takie stanowisko w odniesieniu do ich krajów przedstawiciele innych nacji.
Patriotyzm to wartość, to wybór pewnego modelu zachowania, postawy wobec narodu i kraju, z którym się utożsamiasz. To, że ktoś ma polskie korzenie, że z urodzenia i przodków jest Polakiem, nie oznacza, że jest patriotą.
Uważam, że dodawanie wszelkich określeń do pojęcia patriota, patriotyzm, jest zbędne, bo jeśli piszemy o Polakach, to chyba piszemy o ich stosunku do Polski, a nie Grecji na przykład.

Nadal nie wyjaśniłeś, dlaczego w poemacie Tuwima znalazła się prośba do Boga, aby pouczył nas, „że pod słońcem twoim nie masz Greczyna ani Żyda.”
Sugerujesz związek z Monte Cassino?

-