Wyświetl Pojedyńczy Post
  #248  
Nieprzeczytane 26-01-2010, 17:35
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 789
Domyślnie Zużycie energii przez komputer. Znikanie ikonek obok zegarka

quote=AAlka]
1. ... nie wiem np. czy wyłączenie dysku to to samo, co oszczędność energii (kiedy komputer pracuje, ale gaśnie ekran, co daje się ustawić). Na mój babski rozum nie. Ty mówisz prawdopodobnie o stanie wstrzymania, czy tak?

2. Mam też pytanie dotyczące usunięcia niektórych programów z menu start.

3. Dość dużo pousuwałam, ale zostało jeszcze trochę, a że dość długo trwa "odpalanie", jestem bardzo tym zainteresowana.

4. Oprócz niego mam w menu start "Kabel sieciowy jest odł.", "Połączenia lokalne".
To było używane kiedyś np. do nawiązywania połączenia przez TP SA.
Ręka mnie świerzbi, żeby wywalić to z dolnego paska, ale po pierwsze nie wiem, czy mogę.

5. A po drugie nie umiem tego zrobić inaczej, tylko przez CCleanera, a w nim ma to jakieś inne symbole i nie mogę dojść co jest co.

[/quote
Alu, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje "co mnie gryzie"
(u nas w Gd. w TVP3 leci czwartkowy program pod takim tytułem).
Wytłumaczę to tak "po mojemu" (Ty w #227 jak zwykle za-skromna i z humorem).
Dla ułatwienia ponumerowałem Twoje 'gryzonie'.

1. ".. kiedy komputer pracuje, a monitor gaśnie.." Czyli monitor jest w trybie czuwania, (podobnie jak telewizor).
Poniższy diagram pokazuje %-we zużycie energii el. przez podzespoły komputera:





Widzimy, że monitor pobiera b.dużo energii. Przy monitorze kineskopowym CRT (rzadko kto dziś taki ma), ten pobór jest 2-3 razy większy!
Mój ASUS LCD19" pobiera, gdy włączony, 42W, a w trybie czuwania 2W.

Zatem jest oczywiste, że posiadacze monitorów kineskopowych CRT, powinni mieć dobrze ustawiony tryb czuwania, oraz wyłączać komputer w trybie "Stan wstrzymania", bądź "Hibernacja". Na pewno odczują to na rachunkach za energię elektryczną.

2. "menu startowe", to jest to, które jako pierwsze się otwiera u dołu po lewej, gdy naciśniesz Start. Być może miałaś na myśli to obok zegarka, co się nazywa "Zasobnik systemowy" (Elżbieta w #244 na dole).

3. jeszcze chcesz więcej pousuwać (z Autostartu), bo Ci zbyt wolno "odpala". Wałkujemy ten temat od #208, aż do niniejszego.
Chaliniak i Elżbieta już mają temat "z głowy". Ja podpowiedziałem 3 programy do tego celu w #236.

4. ikonka obok zegarka "Kabel sieciowy", "Połączenia lokalne" - tam jest mowa o zmianie ustawień Zapory Wind. Zostaw to, ja też to mam, a niech sobie siedzi.

5. w CCleanerze w Autostart możesz poodhaczać co niepotrzebne. Wifi i chaliniak dużo podpowiedzieli.

Zobacz ile i co ja pozostawiłem u siebie:



Pozdrawiam serdecznie. S.

P.S. Trochę mały ten obrazek CC. Jak się kliknie prawym i "Pokaż obrazek", to stanie się ciut większy.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 27-01-2010 o 07:51.
Odpowiedź z Cytowaniem