Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 12:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

A ja wierzę w ideę zjednoczonej Europy i te chybione przykłady przyznawania unijnych pieniędzy świadczą tylko o cwaniackim wypełnianiu wniosków dotacyjnych. Mechanizm przyznawania tych dotacji jest , moim zdaniem, daleki jeszcze od doskonałości i dotacje są marnowane na głupawe projekty czasami na przeciwstawne cele, jak te np. rzucenie palenia i plantacje tytoniu. Grunt jednak, że unijna kontrola odkryła te chybione dotacje. Jaki był dalszy los tych, co wyłudzili te dotacje nie wiemy. Słyszałem też o takich chybionych dotacjach w naszym kraju, ale też czytałem o setkach dotacji, dzięki którym gminy pobudowały wodociągi, kanalizację, drogi lokalne itd. Ciekawe, jaki jest % chybionych dotacji do ogólnej liczby dotacji ? Jeśli jest większy niż 5%,to mechanizm przyznawania dotacji źle działa. Nie sądzę jednak.
UNIA , moim zdaniem, rozsądnie wydaje swoje pieniądze i my na tym korzystamy.
UE będzie wkrótce największą potęgą gospodarczą świata,a €URO najpotężniejszą, najbardziej pożądaną walutą, tak jak kiedyś $, który schodzi na psy.
Powtórzę za Lilą: "Obywatele Unii - łączcie się." Stare hasło, ale ciągle aktualne. Chociaż, czy obywatele Unii to tacy proletariusze. Chyba nie wszyscy. Ciebie, Lilu , do nich nie zaliczam.