Wyświetl Pojedyńczy Post
  #166  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 10:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 638
Domyślnie

Cytat:
e tez przemysl samochodowy jest tym co napedza roznorodne pokrewne przemysly. Dzis samochod to calkiem spory magazyn roznorodnosci.Dlatego Obama i Merkel z Sarkozym robili wszystko co mogli, zeby ich rodzime firmy samochodowe nie padly.
Czy w neoliberalizmie istnieje pomoc państwa prywatnej własności czy się im systemy pomyliły.
Zauważyli że niektóre rzeczy z socjalizmu można zastosować i było to zasadne a prawica w ich krajach tego nie komentowała.
Cytat:
Waclawie. Mam znajomych Polakow ktorzy dzialaja wlasnie w takich dziedzinach. Z doktoratami i patentami z dziedzin, ktore Ty wymieniasz, a dla mnie brzmia jak bajka z innej rzeczywistosci
Tu się z tobą nie zgadzam rozwiązania w tych dziedzinach są dobre w Finlandii czy Singapurze .Na pewno wymagana jest reforma szkolnictwa wyższego i stworzenie prężnych ośrodków akademickich a nie trwonienie pieniędzy na wszystkich.Nie zapominaj że ci wykształceni dobrze fachowcy znajdą prace w Europie nie za 9 euro na godzinę.Wrócić do systemu w którym kończąc szkolę średnią miał zawód,z socjalizmu pomysł ale nie był zły.
Cytat:
Waclawie! To jedynie czesciowa prawda. Jakos malo zauwaza sie, ze Polacy pracuja we wszystkich zawodach jakie wykonuja tubylcy.
Zgadzam się ale ja pisałem o większości tych co wyjechali.W Anglii są też przedsiębiorstwa usługowe Polskie.
Cytat:
Dosc sporo mitow i zaklec pojawilo sie w przestrzeni w tym zakresie.
Napisałem o tym co sami pracownicy socjalni mówili ,właściciel kamienicy korzysta z pomocy socjalnej bo ma niską emeryturę.
Cytat:
I jak sie to porobilo, ze taki Kwasniewski ma siostre w Szwajcarii, Rakowski potomstwo
Fe..Fe..Zaczynacie wpadać w przesadę ja też mam rodzinę nie tylko w Polsce ,takie były losy Polaków z miłości albo za chlebem.Z synem Rakowskiego jest wywiad w ostatniej Polityce to się dowiecie.A czy córka pana Prezydenta RP jest w Polsce , nie .Wyjechała z mężem no i co z tego, czy nasze dzieci muszą robić wszystko co my? i wierzyć w to co my?Przecież Prezydent Wałęsa wysłał swojego syna na studia do USA , miał możliwości .A czy ludzi biznesu dzieci kończą tylko Polskie uczelnie? i siedzą w kraju ?
Odpowiedź z Cytowaniem