Wyświetl Pojedyńczy Post
  #170  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 742
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Czy w neoliberalizmie istnieje pomoc państwa prywatnej własności czy się im systemy pomyliły.
Zauważyli że niektóre rzeczy z socjalizmu można zastosować i było to zasadne a prawica w ich krajach tego nie komentowała.

Moim zdaniem to doszli do slusznego wniosku, ze -izmami i teoriami sie problemow nie rozwiaze i trzeba wrocic do zrodel, a takze zejsc z oblokow i pochodzic po ziemi. Wladcy zwyczajnie policzyli koszty. Takze polityczne i spoleczne.
W przypadku US nalozyli sie dwa wielkie krachy najpierw kredytowo hipoteczny, a potem samochodowy. Oba sektory napedzajace gospodarke.
I tu prawica z lewica wstrzymaly oddechy i daly wodzom wolna reke.

Cytat:
Tu się z tobą nie zgadzam rozwiązania w tych dziedzinach są dobre w Finlandii czy Singapurze
.

Pamietaj, ze jest taki czynnik jak czas. Zarowno Singapur, jak Finowie, Indonezja, Filipiny, czy Malezja w tych supertechnologiach juz sa swietnie usadowione. O Chinach i Indiach nawet nie wspominam.

Cytat:
Cytat:
Na pewno wymagana jest reforma szkolnictwa wyższego i stworzenie prężnych ośrodków akademickich a nie trwonienie pieniędzy na wszystkich.Nie zapominaj że ci wykształceni dobrze fachowcy znajdą prace w Europie nie za 9 euro na godzinę.Wrócić do systemu w którym kończąc szkolę średnią miał zawód,z socjalizmu pomysł ale nie był zły.
- Tez uwazam, ze szkolnictwo zawodowe powinno istniec. W jakiej formie trudno orzec, ale swiat jednak oprocz supertechnologii sklada sie jeszcze z uslugobiorcow na nizszych poziomach technologicznych. Ktos musi wykonywac prace ktore sa nam wszystkim potrzebne do normalnego zywota.
Ale zapewne zauwazyles, ze tak na dobra sprawe to trzy dziedziny oparly sie unowoczesnieniu w ciagu XXlecia. Wlasnie szkolnictwo, zdrowie i tzw sprawiedliwosc. Silnie uzwiazkowione, skostniale, tehcnologicznie niewydolne i trudne do ruszenia.
Cytat:
Zgadzam się ale ja pisałem o większości tych co wyjechali.W Anglii są też przedsiębiorstwa usługowe Polskie.
Troche znam te klimaty i jak pisalem wczesniej. Jest z tym bardzo roznie. Napewno poczatki sa trudne dla tych co startuja, ale tez ludzie nostryfikuja dyplomy, studiuja i wtapiaja sie w srodowiska zawodowe. Generalnie ludzie o wiele lepiej sobie radza poza gettami narodowymi.

Cytat:
Napisałem o tym co sami pracownicy socjalni mówili ,właściciel kamienicy korzysta z pomocy socjalnej bo ma niską emeryturę.
Prawde mowiac nie bardzo mnie to dziwi. Skoro do dzis mamy socjalistyczne podejscie do kamienicznika i uwaza sie, ze on te kamienice musi utrzymywac, a nie ona jego, to skutek jest taki jaki jest, ze to kamienicznika trzeba wspomagac. To jest proste przeniesienie sytuacji z czasow komuny.

Cytat:
Zaczynacie wpadać w przesadę ja też mam rodzinę nie tylko w Polsce ,takie były losy Polaków z miłości albo za chlebem.Z synem Rakowskiego jest wywiad w ostatniej Polityce to się dowiecie.A czy córka pana Prezydenta RP jest w Polsce , nie .Wyjechała z mężem no i co z tego, czy nasze dzieci muszą robić wszystko co my? i wierzyć w to co my?
Przecież Prezydent Wałęsa wysłał swojego syna na studia do USA , miał możliwości .A czy ludzi biznesu dzieci kończą tylko Polskie uczelnie? i siedzą w kraju ?

Waclawie! Oczywiscie, ze nie.Ale te obrazki potrzebne mi byly do zilustrowania sytuacji, kiedy ojcowie trudzili sie nad wpajaniem komunistycznych idei do glow maluczkich i osaczonych, a w tym samym czasie ich potomstwo idee gloszone przez rodzicow mialo gleboko i szukalo szczescia w strefie wyklinanego imperializmu. Masz przecie familie Wiatrow. Stary teoretyk komunizma od poczecia, synek po stazu w KC jako mlody i obiecujacy komunista nagle przepoczwarza sie w motyla kapitalizmu na wiedenskim bruku To gdzie ta wiernosc ideom? Zadziwia mnie jak latwo tego bagazu sie pozbywali z chwila kiedy tamto ustrojstwo peklo jak mydlana banka
Odpowiedź z Cytowaniem