Wyświetl Pojedyńczy Post
  #246  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 20:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dokladnie w ten sposob to zdarzenie komentowalem w innym miejscu.
Pisałam o tym dawno, kiedy wybuchła afera i święte oburzenie na Putina, który zamierzał nam - wg także i tu piszących - "organizować" uroczystość w Katyniu; na Tuska, który miał tam polecieć, że nie powinien, że to nieważna wizyta itd.
To było na nieistniejącym wątku.
Widać, myślimy podobnie. Tylko my dwoje?... mało.
Cytat:
To byla komisja Czewonego Krzyza ze specjalistami m.in. ze Szwajcarii. Wydali potem Niemcy broszure opatrzona zdjeciami z tych ogledzin. I to bylo dostepne. Mielismy taka broszure w rekach, bo u jednego z kolegow przechowano to od czasow wojny. A ponadto wracali po 56 zolnierze z IIKorpusu.
Wiec w kraju bylo tez o tym glosno i kazdy kto chcial oczywiscie mogl odpowiedniej wiedzy nabyc.
Te czasy znam tylko z opowiadań przodków, ale Tato, który był w obozie do wyzwolenia, tę wiedzę posiadł już tam.
Ludzie nie wierzyli w broszury niemieckie z wiadomych względów.
No i z tą dostępnością wiedzy bym nie przesadzała. Pewne kręgi wiedziały już w czasie wojny, pewne tylko, nie wszyscy i nie dla wszystkich ta wiedza była taka dostępna.
Cytat:
Do tego potrzebny byl Stalin i jego armia...
Co mi tłumaczysz jak dziecku. Wojna to wojna, wiadomo, sojusznik i interesy. Pisałam, nie?
Mnie chodzi o 1952. USA miało interes w dobrych układach z Sojuzem? Miało, byli potrzebni i wiemy do czego. Nie pisz do czego, bo wiem.
A do tych niesamowitych scenariuszy oprócz życia dodałabym: polityka. Niby też życie, a raczej jego ważny fragment, decydujący o życiu zwyczajnych śmiertelników.
Cytat:
...zawsze liczy sie silniejszy
No właśnie, tak było, jest i będzie, o czym niektórzy nasi politycy zdają się nie pamiętać, zdają się nie wiedzieć i chcieliby potęgom tego świata dyktować swoje warunki. A to się tak nie da.
Cytat:
Na Zachodzie archiwa otwieraja sie z mocy prawa.
Na Wschodzie z mocy wyrokow LOSU!
He, he, nie wszystkie, nie wszystkie.
Niech Zachód pokaże, co jeszcze chowa albo udaje, że nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem