Wyświetl Pojedyńczy Post
  #44  
Nieprzeczytane 26-10-2007, 12:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Poprostu niezależny związek .......

Cytat:
Napisał kufa86
To jak to nazwać?
żyję w takim od 25 lat i bardzo sobie chwalę. Małżeństwo było wiellkim niewypałem i przysięgłam sobie, że takiego błędu już więcej nie popełnię. Mam swoją emeryturę, własne mieszkanie nie jestem zależna od nikogo. Małżeństwo nie gwarantuje szczęśliwego pożycia, może niezłym sposobem byłoby zawieranie małżeństw na czas określony? Po upływie czasu określonego można by przedłużyć okres pozostawania w związku małżeńskim. Niewiele par pozostających w małżeństwie odczuwa szczęście z tego powodu, ja osobiście nie mogłbym w takim związku "na siłę" być. Dużo jeszcze musi się u nas zmienić, bardzo często kobiety są zależne finansowo od "swojego pana i władcy" /nie mają swojej emerytury/ boją się życia na własny rachunek i dlatego tkwią w toksycznych małżeństwach. Wierzę, że jest sporo szczęściarzy których małżeństwa są bardzo szczęśliwe i bardzo dobrze. Udane małżeństwo moim zdaniem to takie, które zawarłoby się z tym samym partnerem gdyby dane nam było zaczynać wszystko od nowa /mam na myśli cofnięcie czasu ale nie amnezję/.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 26-10-2007 o 12:25.
Odpowiedź z Cytowaniem