Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18  
Nieprzeczytane 27-10-2007, 17:43
elazg's Avatar
elazg elazg jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie

Siekierko, nie wolno obrażać lekarzy tylko dlatego ze Pan R. czyli na szczescie ustepujacy minister zdrowia, mówił głupoty, bo byly potrzebne igrzyska dla ludu; niestety lud mu uwierzył. Owszem, są różni lekarze, jak i w kazdym zawodzie, ludzie są uczciwi i nieuczciwi. Ale pomysl logicznie; gdyby ci lekarze, o których tak z niesmakiem piszesz, zarabiali 8000 zl nawet brutto, czy musieliby tak masowo emigrowac?
Jestem emerytowanym lekarzem, uczciwie pracowalam( nie bralam łapowek) i po 35 latach uczciwej pracy dorobilam sie 1300 zl emerytury. Jak nie wierzysz, przesle Ci odcinek . Za wiele lat nauki, wyrzeczen, z 2 specjalizacjami? Niepojete, prawda?
Niewiele sie zmieniło po strajkach, wbrew temu, co opowiada Pan Minister, w porywach lekarze dostali podwyzki od 600-700 zlotych. Dyrektorzy szpitali, pomimo iz od 1 stycznia 2008 staną przed widmem braków kadrowych, nadal nie ustepuja i chca zatrudniac lekarzy na dawnych warunkach( moja ostatnia wyplata w szpitalu w ubieglym roku opiewala na 1600 zl netto.
Nie jestem entuzjastką ani poprzedniego rzadu, ani obecnego, bo nie wydaje mi się, ze kogoś z tych gremiow obchodzi los tzw zwyklego czlowieka. Niech nikt nie liczy na zaden cud gospodarczy. Trzeba zmienic przede wszystkim systemy obowiące w wielu dziedzinach np ubezpieczen. Ile do tej pory pieniedzy podatnikow zostalo zmarnowanych na rozbudowaną administrację ZUS np? Niech państwo pozwoli na wejscie na rynek prywatnym firmom ubezpieczeniowym, przynajmniej bedzie mozna wybierać i bedzie tez wiadomo, ile tak naprawde mamy pieniedzy na swoim koncie.
Nie uwazam , ze w PO są wyłacznie geniusze, mam nadzieje jednak, ze wiecej wykształconych i kompetentnych ludzi stamtad zajmie sie naprawde porzadnie zmianami w gospodarce. Pod warunkiem, ze ci kompetentni ludzie nie dadza sie znow pomiatac przez żądnych władzy polityków.
Swiat jest pełen psychopatów przebranych za polityków!
Odpowiedź z Cytowaniem