Wątek: Nasz Wrocław 8
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #917  
Nieprzeczytane 20-08-2010, 08:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał resca
Witam. Bez specjalnego zaproszenia i ja na wątek ośmieliłam się ‘wtargnąć (co, się może, gospodyni nie spodobać), jednak publiczny to wątek na forum publicznym. Nieprawdaż, Ewelinko?
Z urodzenia żem zagłębianka (zagórzanka), z miejsca zamieszkania ‘od zawsze’ wrocławianka. A kim Ty jesteś, ‘biała lady’ z monitorowanego osiedla w grodzie nad Odrą?
Trochę na tym forum już jestem, wspaniałych ludzi tu poznałam, wspaniałe spotkania i w większym i mniejszym gronie przeżyłam. I na kolejne ciągle z utęsknieniem czekam.
Szkoda, szkoda, że... nie dałaś się poznać w realu, zbrakło odwagi, czy... z 'plebsem' się nie zadajesz? Za wysokie progi, dla nas 'maluczkich', coby z jej wysokością realnie się zapoznać?
Dawała Ci babcia dobre rady odnośnie zakupów nowej kiecki, mnie powtarzano zaś: „Szanuj Innych, a będą szanować Ciebie”. Darowałam sobie, z racji emocji zajęcie tu stanowiska wczoraj, policzyłam do dziesięciu, przespałam się… i dalej zniesmaczona, oburzona jestem, nijak nie chce być inaczej.
Jako Polka, jako wrocławianka, powiem, co powiedziec chcę, na forum publicznym.
Odsłoniłas twarz, a może zapomniałas maski nałożyć, zaserwowałas nam sporą dawkę pogardy, pogardy dla innych (też ciemnoskórych) nacji (i jak by na to nie patrzeć, na rasizm to zakrawa), pogardy dla zwykłych ‘zjadaczy chleba’ tego kraju, kraju, gdzie mieszkasz, miasta, które podobno tak ‘kochasz’, a którego… tak naprawdę się wstydzisz. Podróżujesz z niemieckimi biurami podrózy, wstydzisz się języka, wstydzisz i wypierasz się (tam, w tej 'normalnej', wspaniałej Europie) swojej przynależności do kraju tego, miasta tego, narodu polskiego. Wiele sprzeczności w Twoim postępowaniu, działaniu, wypowiedziach..., problemy z odnalezieniem własnej osobowości? Kompleksy, chęć dowartościowania, za wszelką cenę, pogoń za poklaskami w wyimaginowanych prywatnych mailach, co to za fani, którzy nie mają odwagi publicznie na wątek wejść? ( serwujesz nam ranking specjalistów, przejrzyj, skorzystaj..., wskazane byłoby).
Dwulicowość? Z jednej strony zaangażowanie w prowadzenia tego wątku na tym forum, z drugiej na wysoki piedestał siebie postawiłas, z góry spoglądając, słodkie zdjęcia, wydobyte z sieci, Wrocławia serwujesz, miła chciałabyś być, a tyle w Tobie jadu, pogardy, poczucia wyższości, poniżania tych maluczkich, tez Nas, uczestników tego forum. Tak tu, w tym kraju, niedobrze, tak tu brzydko, tak tu żle, w kraju tym, mieście mym… chciałas Europy, do niej zdążamy, własną drogą,, często wyboistą, często zabłoconą, ale jakakolwiek by ta droga nie była, czymkolwiek usłana… jest nasza, jest moja i z tym krajem się utożsamiam. Jestem z Wrocławia, nie z Breslau. I z tego jestem dumna i tego się nie wstydzę.
Wrocław to nie tylko te blaski, na zdjęciach, które zamieszczasz, Wrocław to też cienie, to uliczki, po których turystów się nie oprowadza (to starasz się omijać, wiem... buciki mozna pobrudzic sobie, na nacje 'nie takie' się natknąc), wiele zrobiono, wiele się robi, jeszcze więcej do zrobienia. To moje miejsce pod słońcem, moja Wielka Wyspa w mieście, z którego jestem dumna.
Dobra rada, dla tych (ze wskazaniem), którzy wstydzą się przyznać do swoich korzeni, do miasta swojego… ZMIEŃ SĄSIADA!!! Sprechen Sie Deutsch? Nic prostszego, Europa bez granic
A zanim... spotkaj się z nami, wrocławiankami, dolnoslązaczkami... To takie proste, sobą bądż. Pozdrawiam


To też Wrocław, miejsce dość eksponowane, ale... co ja Tobie będę mówić, co i gdzie... Wygląda jak wygląda, i to się zmieni, wierzę, wszak to...
Wrocław-Mikołajów (stacja kolejowa)

Poniewaz wybiorczo niektore wypowiedzi zostaly wyrzucone do pyskowek - kopiuje moja. Mam nadzieje, ze zostanie na tym watku, jak powyzsza wypowiedz uczestniczki Resca.

JEST TO PROTEST przeciwko rasistowkiej wypowiedzi fraulein z Breslau.

Ewelino, cos nie tak...czyzby zimne i deszczowe lato w polnocnej czesci Europy wplynelo tak na Ciebie? To co piszesz jest FABULACJA i OBRAZA nie tylko dla Grecji, Hiszpanii, Wloch czy Turcji - ale dla ludzi, ktorzy tam jezdza i zaludniaja plaze.

Musze powiedziec, ze dostalam OBRZYDZENIA czytajac to co napisalas - na to nie potrzeba posilku hotelowego. Nie lubisz "szwedzkich stolow" bo CIEMNOSKORY kuchasz z zarosnietymi lapskami osmielil sie dotknac jedzenie, ktore pozniej miala jesc biala "lady" z Wroclawia. Brzydzisz sie roznych nacji motlochu na plazach.

Pozwole sobie dodac, ze wlasnie do tych krajow rocznie przyjezdza miliony zamoznych turystow ze Skandynawii i NIEMIEC, bo nie chca spedzac wakacji w ich kraju. Posune sie dalej, kupuja domy, apartamenty i osiedlaja sie na stale - bo jest im dobrze, wygodnie i luksusowo. Malo zapewne widzialas w tych krajach - albo z braku funduszow "zagladalas" w niewlasciwe miejsca.

W Hiszpanii ostatnio (Marbella) spedzala wakacje Pierwsza Dama Stanow Zjednoczonych - zatrzymala sie w jednym z najbardziej znanych na swiecie hoteli, gdzie nieliczni smiertelnicy moga noge postawic. Takich miejsc, hoteli jest we Wloszech, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Maroku, Tunezji, Bliskim Wschodzie - DZIESIATKI i klientela, ze ho,ho. Wroclawskiej nigdy nie spotkalam.

Uczestnikow Forum Seniora przepraszam, ze zajelam ostre stanowisko czytajac skandaliczna wypowiedz Eweliny. Ale nie moglam tego puscic plazem - czesto bywam w tych krajach i nie tylko - Afryka, Azja i Bliski Wschod sa mi dosc znane ale nigdy nie osmielilabym sie pomyslec, nie mowiac napisac na publicznym forum, ze dostaje obrzydzenia patrzac na salatke przygotowana przez ciemnoskorego, owlosionego kucharza.

PS. Nota bene, kucharzami np w Hiszpanii sa w duzej czesci POLACY bo taka prace tu znajduja. Nic zlego byc kucharzem, kazda prace i zawod nalezy szanowac i nie ponizac ludzi, dzieki, ktorym mozemy spedzic mile pare godzin w restauracji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem