Wyświetl Pojedyńczy Post
  #58  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 03:34
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Witajcie, uzależnieni. Uzależnieni - to typ osobowości. Jeżeli po wielkiej walce wyjdziesz z jednego, wejdziesz w inne. Problem polega na tym,żeby wybrać jak najnmiej szkodliwe.

Typ osobowości skłonnej do uzależnień, to typ, który, stawiając sobie granice, bezustannie je łamie, wynajdując przy tym wiele, wcale prawdopodobnych, wykretów.

Na przykład: osoba uzależniona od robienia na drutach powie sobie: "Dzisiaj robię tylko do 22.30, bo mam obowiązki jutro. O 22.35 mówi sobie, że jeszcze tylko pięć rządków. o 01.28. przysięga sobie, że porzuca czynność o 02.00. O godzinie czwartej trzydzieści pięć stwierdza, że i tak już nie ma sensu przestawać, bo zaczyna świtać...

Po tym wszystkim ma wyrzuty sumienia, stwierdza, że jest nic niewarta i, że w związku z tym nie ma co się oszukiwać. Zaraz potem ,żeby się bronić przed dołem psychicznym, wymysla sobie rzecz taką: "Ale z drugiej strony, kto umie tak świetnie robić na drutach poza mną?".

Różne są przyczyny uzależnień. Scenariusz jest zawsze ten sam. Tak, jak napisał maj521 -UCIECZKA OD RZECZYWISTEGO ŚWIATA, który daje nieźle w du pę.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem