Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7634  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 21:36
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Witam wieczorem, poczytałam co działo się na forum w ciągu dnia i chcę zapewnić,że ta pieczeń z kurczaczka z owocami naprawdę cieszy się uznaniem gości, bo wygląda apetycznie i to powoduje pozytywne nastawienie do smaku. morele nie są bardzo słodkie, rodzynki bardziej, więc można dać ich mniej.
Ja bardzo lubię eksperymentować w kuchni ;ale dla tradycjonalistów mam sposób na faszerowaną kapustę.Najlepiej do tego nadaje się kapusta włoska , ale tradycyjna też może być, tylko niezbyt duża główka.Wykrawamy z niej głąb i parzymy tak jak na gołąbki rozchylając liście ale nie odrywając. Ja parzę kapustę w kuchence mikrofalowej w szklanym naczynie z wodą ,jest szybciej i nie ma pary w kuchni.Następnie przygotowujemy mięso tak jak na kotlety mielone i zaczynając od środka głowy umieszczać farsz między liśćmi aż do ostatniej warstwy. Zrobi się duża kula, przycinamy płasko podstawę żeby była stabilna , zawijamy ciasno w folię aluminiową i podlewamy bulionem. Dalej postępujemy tak jak z gołąbkami. Ja zapiekam w piekarniku.Podajemy w całości na okrągłym półmisku, sos według uznania osobno, pomidorowy lub grzybowy. Kroi się na cząstki tak jak tort i polewa sosem. Na drugi dzień można takie cząstki obsmażać i to lubię bardzo.Smak tradycyjny, a forma inna.
Malwinko, współczuję Ci sprzątania takich hektarów, moje mieszkanie w bloku ma 83 metry i też nie wyrabiam, dobrze ,
że mąż mi w tym na codzień pomaga.
Nikuś, ja w swoim małżeńskim życiu miałam trzy pieski,które musiałam pochować, dożywały 13 lat.Po ostatnim też mieszańcu jamnika powiedziałam do trzech razy sztuka i nie zdecyduję się na kolejnego, bo bałabym się że mogę odejść pierwsza niż on , a poza tym nie mam już siły na takie rozstania, gdyby piesek odszedł pierwszy.Łatwiej było nam znieść pustkę jaka nastała po śmierci ostatniej suni, bo był i jest w domu kicia.Zawsze w domu rodziców były zwierzęta i nie wyobrażam sobie życia bez jakiegoś czworonoga.Tyle na dzisiaj mojego marudzenia, a kapustę faszerowaną proponuję wypróbować zamiast gołąbków.
Odpowiedź z Cytowaniem