Wyświetl Pojedyńczy Post
  #11  
Nieprzeczytane 07-04-2007, 23:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Wiesz, Basiu,własciwie to sie w dużej mierze z Tobą zgadzam.To co naród wyczynia, jak się zachowuje, to też niestety często jest prawda.Tylko ja temat pojmowałam w innym sensie.Mnie chodziło o to, że akcja promująca chwilę zadumy, przemyśleń, może zmiany w sobie nie jest czymś złym.To co opisujesz jest złe, głupie i wbrew wszelkim normom.
Ja podjęłam ten wątek najbardziej dlatego, że wszedł "Czort" na tą forsę za reklamy. A te reklamy o wszystkim; o podpaskach, promocjach, orzeszkach, wyścigach psów i szczurów, okropnie mnie draznią.Jak tamte mogą być, to czemu ta nie? Przynajmniej można chcieć wierzyć, że cel jej jest "dobry".Ja osobiście cenię, że masz swoje zdanie i że je śmiało wypowiadasz.Ja wogóle nie bardzo wierzę w świętych.Wierzę w dobro i zło. W mądrość i głupotę. No więc uważam, że był Jan Paweł mądrym człowiekiem,bezwzględu na wyznanie i tą całą otoczkę.Mądrość warto promować.
Wilchelminko zgadzam się z Tobą całkowicie, ja też uważam że akcja promująca chwilę zadumy jest dobra i forsa za reklamy nie jest istotna. Wkurza mnie tylko to, że "na plecach" Jana Pawła II "wożą" się miernoty chcące za wszelką cenę poprawić swoje notowania w sondażach. Drażnią mnie politycy pielgrzymujący do Częstochowy i robiący z tego spektakl na skalę krajową. Drażnią mnie ludzie biorący ślub kościelny po dwudziestu kliku latach małżeństwa /Kwaśniewski, Tusk, nie pamiętam którzy generałowie/ nie wierzę w szczerość ich intencji i to jest dla mnie odrażające. Ten cały cyrk związany z beatyfikacją Papieża jest dla mnie nie do przyjęcia, informacje w mediach o cudach jakich dokonał, czasami myślę że uważa nas się za kompletnych idiotów. Przerażające jest to, że ludzie obawiają sie powiedzieć szczerze co naprawdę myślą o tym wszystkim. Szanuję "prawdziwych" katolików, gardzę "farbowanymi" dla kariery katolikami.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 07-04-2007 o 23:34.
Odpowiedź z Cytowaniem