Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 09-04-2007, 22:27
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

słowa Zenty Mouriny Randive "Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka przyjażń: wznosi się ponad pył ziemi".

Dla mnie słowo przyjażń, nie , nie słowo, uczucie przyjażni jest ważniejsze i chyba nawet większe niż miłość. Zakochiwałam się kilka razy, odkochiwałam też tyleż samo, natomiast przyjażnie zawarte wieki temu trwają. Przetrwały rozstania, burzliwe dyskusje, biedy, chwilowe nieporozumienia, a nawet bogactwo. Niechętnie i z dużą ostrożnością obdarzam bliżnich przyjażnią, bo jesli już to zrobię, to oczekuję i sama daję, pełne moje zaangażowanie w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji.
Powszechnie jest wiadomym, że związki małżeńskie w których zabrakło przyjażni, nie są szczęśliwe i często ulegają rozpadowi. Mam nadzieję, że jestem przyjacielem dla moich dzieci.Matką być łatwo, kochać bo moje rodzone też, o wiele trudniej rozumieć, obdarzać zaufaniem, wytknąć złe ,głupie postępowanie,ale pomóc wyjść z opresji i nadal być na dobre i na złe.Moim przyjacielem była moja Matka.Nieraz jej nie przyznawałam racji, ale czas pokazywał, że to Ona była dobrym duchem mojego życia. To była trudna miłość, ale wielka przyjażń.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem