Wyświetl Pojedyńczy Post
  #56  
Nieprzeczytane 12-01-2008, 00:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Polu

Cytat:
Napisał POLA
to nie tak, inspiracja w Jedwabnem - owszem, Niemcy, ale Polacy mieli w tymtakże swój udział i to jest dowiedzione, a Kielce?
Jak najbardziej nasi rodacy i nie kłóćmy się, czy to było z inspiracji komunistów czy nie. Polacy, po prostu.

A wiesz, skąd to oburzenie? Na zarzuty antysemityzmu reagujemy histerycznie, a ja powtarzam: nie wszyscy Polacy są antysemitami, ale niektórzy są. Ilu? Nie wiem, ale jakieś uprzedzenie do Żydów tkwi.
A rok 1968?
A wypominanie żydowskiego pochodzenia to skąd się bierze? Ty, ja i wielu innych tego nie robi, ale niektórym bez powodu bardzo takie pochodzenie przeszkadza.
jeżeli pozwolisz podpiszę się pod Twoim postem. Urodziłam się po wojnie i szczerze mówiąc Żydzi mnie ani grzeją ani ziębią. Książkę Grossa zamierzam przeczytać bo jestem jej ciekawa i chcę sobie wyrobić własne zdanie o całokształcie, jeżeli uznam że tak trzeba to spalę ją osobiście ale dopiero po przeczytaniu i to będzie moja decyzja. Cholernie nie lubię kiedy ktoś mi usułuje narzucać co mam robić, zabrzmi to nieładnie wiem o tym ale ja sama jestem dla siebie autorytetem innych nie uznaję.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 12-01-2008 o 00:30.