Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 14:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Co moge ulepszyc w mojej fotografii???



Nie myslcie, ze zakladam jakas przemowe rocznicowa. W koncu nie jestesmy na wiecu.

Pragne powiedziec pare slow o watkach fotograficznych. Jezeli sie nie myle, prawie dwa lala temu jedna z naszych kolezanek StarAnna – Ania miala doskonaly pomysl – otworzyc dzial poswiecony tylko i wylacznie wlasnej, amatorskiej fotografii. Zalozyla pierwszy watek „Nasze niebo”, ktore natychmiast zdobylo wielkie powodzenie. Potem powstaly nastepne watki: kwiaty, woda, skaly, drzewa, trudna sztuka fotografowania, sceny targowe, uliczne.... Jednym slowem mamy dosc szeroka tematyke i dobry dorobek na tym czysto amatorskim forum fotograficznym.

Mysle glosno, ze byloby pomocne stworzenie dodatkowego watku, poza istniejacym watkiem "podforum dla pasjonatow" (majace male zainteresowanie) – gdzie Ci, ktory sa mocniejsi w sztuce i technice fotograficznej – pomoga innym, mniej obeznanym z tymi tajemnicami.. Poprostu poradza, podszepna co mozna ulepszyc w zaprezentowanej fotografi. Wiem, ze wsrod nas sa zdolne fotografki i fotografowie, ktorych zdjecia sa w wielu wypadkach „do perfekcji”. Wlasnie do nich zwracam sie o pomoc, nie wymieniajac nickow, bo to jest zbedne. Kazda uwaga bedzie mile widziania – przynajmniej przeze mnie.

Na czym polega moja propozycja? Kazdy, kto zechce uslyszec przyjacielska rade na temat: co mi nie wyszlo, co zrobilem nie tak, jak moge ulepszyc moje amatorskie zdjecie ...itd – wstawi na ten watek swoja fotografie, ktora „lepsi” od niego/niej ocenia, nawet poprawia i podszepna jak mozna ja ulepszyc.

Widze ten watek jako „pomoc fotograficzna”.

Opowiem Wam ciekawa anegdotke. Przed moimi ostatnimi wakacjami weszlam w kontakt z amatorska (przez duze A) grupa fotograficzna z Costa del Sol. Jest to ponad 100 osobowa grupa, fotografow roznej narodowosci (przewaga Anglikow), ktora spotyka sie pare razy w miesiacu, jezdzi na plenery, organizuje kursy fotograficzne i wystawy. Umowilam sie z Prezydentka, ze dolacze do nich we wrzesniu. Zadalam jej pare pytan, jedno z nich bylo jaki program uzywa do obrobki zdjec aby byly „perfekt”! Rozesmiala sie – odpowiedz – ZADNEGO i dodala „po kursie z nami, kazda fotografia jest perfect bez obrobki”. Wierzcie lub nie, ciagle slysze jej wypowiedz i czekam z niecierpliwoscia na kurs fotograficzny..

Zapraszam wszystkich chetnych do tego edukacyjnego watku, ktory z pewnoscia wyjasni nam pare tajemnic fotograficznych.

Wszystkie uwagi, propozycje sa mile widziane i mysle, ze nikt sie nie obrazi za tego typu forme pomocy i ewentualnej oponii na temat: "Co moge ulepszyc w mojej fotografii?"
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem